Star Wars: Demolition (DC)

Star Wars: Demolition (DC)

Star Wars: Demolition
  • Producent: Luxoflux
  • Wydawca: Activision
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 19.11.2000
  • Europa: 15.12.2000
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Strzelanina, Akcja
  • Liczba graczy: 1-2

Ocena społeczności

7.84 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Star Wars: Demolition to gra akcji typu vehicular combat wyprodukowana przez specjalizujące się w gatunku studio Luxoflux, twórców serii Vigilante 8, i wydana przez Activision. Produkcja trafiła na konsole Sega Dreamcast i PlayStation.

Punktem wyjścia dla naszych zmagań jest turniej zorganizowany przez Jabbe, na którym zawodnicy z różnych stron galaktyki rywalizują o sławę, pieniądze i o inne mniej lub bardziej abstrakcyjne rzeczy. Do dyspozycji otrzymujemy dziesięć postaci (plus trzy czekające na odblokowanie) - każda ma swoją krótką historię i każda posiada motyw, który zabrał ją na pole bitwy.

Gra oferuje cztery warianty rozgrywki. Najważniejszy z nich to Tournament, w którym poznajemy historię wybranego zawodnika i możemy odblokowywać bonusową zawartość (nie tylko postacie, ale także pojazdy i plansze). Każda maszyna dostępna w produkcji Luxoflux posiada swoje unikalne cechy, wady oraz zalety i specjalne uzbrojenie, przywodząc na myśl wspomnianą na wstępie serię Vigilante 8. Batalie rozgrywają się na jednej z ośmiu planet, pomiędzy którymi też są spore różnice. Co warte odnotowania, większość elementów otoczenia jest tutaj zniszczalnych, co może mieć wpływ na przebieg pojedynków (do tego dochodzą również pułapki). Podczas starć możemy napotkać ponadto droidy, które bywają bardzo użyteczne. Są w stanie naprawić uszkodzenia, zwiększyć siłę ognia (swoją droga - poza specjalnymi broniami do dyspozycji mamy tu także zwyczajne uzbrojenie, rakiety, lasery itd.) albo naładować wskaźnik odpowiedzialny za ataki specjalne.

Poza fabułą mamy jeszcze możliwość rozegrania szybkiego pojedynku (gra posiada multiplayer dla dwóch osób), a także tryby High Stakes, gdzie obstawiamy wyniki rywalizacji, co pozwala przy łucie szczęścia szybko nabić sobie kieszenie, oraz Hunt-A-Droid, w którym rzecz polega, jak sugeruje zresztą sama nazwa, na eliminowaniu droidów (mamy na to ograniczoną ilość czasu).

Podobne gry