Clock Tower II: The Struggle Within
1884V

Clock Tower II: The Struggle Within

Clock Tower II: The Struggle Within
  • Premiery
  • Świat: 12.03.1998
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Przygodowa, Horror
  • Liczba graczy: 1

Clock Tower II: The Struggle Within to przygodówka point-and-click w klimatach horroru wyprodukowana przez japońskie studio Human Entertainment i wydana przez Agetec na PlayStation (zlokalizowana wersja nigdy nie trafiła do Europy). Gra, choć posiadała numerację, jest w rzeczywistości spin-offem, a nie główną odsłoną serii Clock Tower.

Główną bohaterką gry jest 17-letnia Alyssa Hale, która, jako niemowlę, została zakopana żywcem na cmentarzu, a następnie cudem odratowana. Kilkanaście lat później dziewczynę nawiedzają przerażające koszmary, podczas których widzi sceny brutalnych morderstw. Jak się okazuje, wizje te, niestety, mają wiele wspólnego z rzeczywistością. Alyssa posiada bowiem alter ego - jest to niejaki Bates, który jej rękami doprowadził do tych wszystkich rzezi. Przed zaburzeniem osobowości chroni ją tylko amulet podarowany przez ojca.

 

Podobnie jak dwie poprzednie części Clock Tower, The Struggle Within nacisk kładzie przede wszystkim na rozwiązywania zagadek i ukrywanie się przed zagrożeniem (tym razem nie jest to Scissorman, ale różni psychopaci i zombie), a nie walkę, choć w dalszej części ulega to lekkiej zmianie. Gra nie jest przy tym standardowym action-adventure jak seria Resident Evil bądź Silent Hill. Do sterowania -- i zarządzania ekwipunkiem -- służy tu bowiem interfejs point-and-click, który przywodzi na myśl klasyczne przygodówki wydawane na komputerach.

 

Gra oferuje spore pole manewru. W zależności od decyzji, jakie podejmiemy w trakcie rozgrywki, bieg narracji ulega zmianie, a historię może zwieńczyć jedno z trzynastu zakończeń. Wpływ na przebieg wydarzeń ma chociażby wspomniany amulet, który pozwala bohaterce przełączać się między osobowościami. Gdy ma nad nią kontrolę Bates, wiele rzeczy ulega znaczącym zmianom.

Podobne gry