Senran Kagura: Estival Versus (PS4)

Senran Kagura: Estival Versus (PS4)

Senran Kagura: Estival Versus
  • Producent: Tamsoft
  • Wydawca: Marvelous
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 18.03.2015
  • Europa: 18.03.2015
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Akcja, Bijatyka chodzona
  • Liczba graczy: 1-4

Ocena społeczności

7.97 głosów
-

Ocena PPE.pl

7.0 Czytaj recenzję

Senran Kagura: Estival Versus to gra akcji wyprodukowana przez japońskie studio Tamsoft i wydana przez Marvelous. Tytuł ukazał się na PlayStation 4 oraz PlayStation Vita. Estival Versus to pierwsza część serii, która ukazała się na konsoli stacjonarnej.

Gra przedstawia nam nowe przygody z udziałem Asuki i jej hojnie obdarzonych przez naturę koleżanek. Tym razem akcja toczy się na tropikalnej wyspie, na której dochodzi do różnych przedziwnych zdarzeń, w związku z czym zamiast wypoczywać dziewczyny będę musiały rozwiązywać zagadki. Jedna z nich dotyczy trzech sióstr - Ryony, Ryoby i Ryoki. Ta ostatnia, najstarsza, powinna bowiem nie żyć, ale okazuje się, że jakimś cudem jest zupełnie inaczej...

Pod względem rozgrywki mamy tu do czynienia z czymś przywodzącym na myśl poprzednie części Senran Kagura lub całkiem popularną serię Warriors od Koei Tecmo. Akcja ma miejsce w zamkniętych lokacjach, a nasze zadanie sprowadza się przede wszystkim do szlachtowania licznych rzesz nieprzyjaciół. Estival Versus przedstawia największą w historii cyklu liczbę grywalnych postaci. Tych jest tu bowiem 25 - każda ze swoimi unikalnym zdolnościami, broniami itd. Część postaci wraca z poprzednich odsłon, część jest zupełnie nowa.

Ważną częścią gry jest kustomizacja postaci. Do wyboru mamy wiele strojów, w które można przyodziać bohaterki. Jak mówili twórcy, PS4 dało im o wiele większe możliwości w dziedzinie ekspresji. Estival Versus, podobnie jak wcześniejsze części serii, nafaszerowany jest wszelkimi odmianami fan-serwisu - efekciarskimi walkami, skaczącymi piersiami, niszczejącymi ciuchami i tym podobnymi atrakcjami. Posiadacze Vity mogą nawet skorzystać z ekranu dotykowego, by podotykać dziewczyny w specjalnym trybie.

Gra robi użytek z funkcji sieciowych. Po pierwsze, oferuje multiplayer. Na PS4 dla maksymalnie dziesięciu osób, na Vita - dla czterech. Po drugie, po premierze gra była wspierana przez dlc. Developer dodawał w ten sposób nowe ciuchy, tryby, postacie oraz innego rodzaju zawartość.

Podobne gry