Ooedo Blacksmith (PS Vita)

Ooedo Blacksmith (PS Vita)

Ooedo Blacksmith
  • Premiery
  • Świat: 27.11.2014
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG
  • Liczba graczy: 1

Ocena społeczności

-0 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Ooedo Blacksmith (tłumaczone jako Great Edo Blacksmith) to japońska gra RPG w konwencji dungeon crawlera z elementami dating sima. Tytuł ukazał się na PlayStation Vita. Za jego produkcję odpowiadało Nippon Ichi Software.

Akcja gry rozgrywa się w Edo, czyli dawnym Tokyo, choć produkcja Nippon Ichi niespecjalnie zaprząta sobie głowę odwzorowaniem historycznych realiów (sporo jest tu wątków i elementów fantastycznych). Głównym bohaterem jest Souji, utalentowany kowal, który zmaga się się poważną chorobą. Jeśli nic nie ulegnie zmianie, Souji nie zabawi długo na świecie, choć jego lekarka nie przestaje podejmować desperackich prób, by znaleźć lekarstwo. Życie bohatera odmienia się jednak, gdy poznaje Yatarou, tajemniczego jegomościa o pozytywnym usposobieniu, który zabiera go do dzielnicy czerwonych latarni, by tam podnieść go na duchu. Souji poznaje wówczas panie do towarzystwa, w których się zadurza. Postanawia je odwiedzać regularnie, lecz do tego potrzebuje gotówki.

Rozgrywka łączy cechy różnych gatunków. Znajdziemy tu cechy visual novel, dating sima i dungeon crawlera. Grę można podzielić na trzy części. Pierwsza to praca. Souji musi zarabiać na swoje hulaszcze życie. Ma dziesięć dni, by zgromadzić określoną sumę. W tym celu wykuwa bronie, co przybiera postać prostej zręcznościowej minigierki, na końcu której jesteśmy oceniani. Przedmioty następnie sprzedajemy w sklepie - im lepsza jest nasza reputacja, tym więcej pieniędzy zarobimy. Druga część to przeczesywanie dungeonów w poszukiwaniu materiałów. Walki są turowe i uczestniczą w nich trzy postacie, które dzielą jeden pasek energii. Co warto dodać, eksploracja zużywa energię bohaterów, dlatego musimy się śpieszyć. Trzeci filar gameplayu to spotkania z dziewczynami do towarzystwa. W grze są trzy. W trakcie takich ‘zabaw’ bierzemy udział w minigierkach z erotycznym podtekstem.

Akcja Ooedo Blacksmith rozgrywa się na przestrzeni roku. 

Podobne gry