Overkill's The Walking Dead
2703V

Overkill's The Walking Dead

Overkill's The Walking Dead
  • Premiery
  • Świat: 06.11.2018
  • Europa: 08.11.2018
  • Polska: 08.11.2018
  • Gatunek: RPG, Strzelanina, Horror
  • Liczba graczy: 1-4
  • od lat 18
  • strach
  • przemoc

Overkill's The Walking Dead to strzelanina z widokiem z perspektywy pierwszej osoby i z rozgrywką nastawioną na multiplayer. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Za jego stworzenie odpowiadało Overkill Software.

Akcja produkcji Overkill Software rozgrywa się w popularnym uniwersum The Walking Dead znanym przede wszystkim z komiksów i serialu telewizyjnego. Fabuła nie odgrywa tu jednak specjalnie dużej roli. W grze przejmujemy kontrolę nad czwórką ocalałych z apokalipsy zombie, a konkretnie nad jednym z ocalałych, którzy muszą sobie poradzić w opanowanym przez żywe trupy Waszyngtonie.

Produkcja studia Overkill pod względem rozgrywki przypomina trochę serię Left 4 Dead. Jak wspomniano na wstępie, mamy tu do czynienia ze strzelaniną z widokiem z perspektywy pierwszej osoby nastawioną na multiplayerowe zmagania, w której podczas rozgrywki musimy nie tylko przeżyć, ale też współpracować z trzema innymi postaciami. W grze istnieje podział na misje, w trakcie których wykonujemy różne czynności, choć najważniejszy pozostaje szeroko pojęty survival. Zasadniczo rzecz biorąc, misje są liniowe niezależnie od tego, z jakimi wyzwaniami się mierzymy. Przemierzając kolejne lokacje, natykamy się na rozmaite przydatne przedmioty, jak bronie, które podzielić można na wszelkiej maści pukawki i bronie przydające się do walki na krótsze dystanse, np. kije bejsbolowe. Te pierwsze wprawdzie pozwalają łatwiej uporać się z przeciwnikami, lecz mają też pewien feler (poza faktem, że amunicji nie jest przesadnie dużo) - robią hałas, a hałas przyciąga zombie. Walka to jednak nie wszystko. Oprócz tego czasami próbujemy sobie też poradzić z łamigłówkami wymagającymi współpracy między członkami zespołu.

Wybór postaci to nie tylko kwestia estetyki, ale też specjalnych umiejętności - każda z nich dysponuje inną. Pomiędzy misjami możemy z kolei jeszcze je dodatkowo usprawniać. Do tego dochodzi też patent z zarządzaniem bazą, co pozwala odblokować nowe levele i zdolności. 

Podobne gry