Downtown Nekketsu Koushinkyoku: Soreyuke Daiundoukai
2185V

Downtown Nekketsu Koushinkyoku: Soreyuke Daiundoukai

Downtown Nekketsu Koushinkyoku: Soreyuke Daiundoukai
  • Producent: Technos Japan
  • Wydawca: Technos Japan
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: Październik 1990
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Zręcznościowa
  • Liczba graczy: 1-2

Downtown Nekketsu Koushinkyoku: Soreyuke Daiundoukai to gra zręcznościowa wyprodukowana i wydana przez firmę Technos Japan na konsolę Nintendo Entertainment System. Był to kolejny tytuł, w którym występują postacie z serii Nekketsu, np. Kunio-kun. Jedną z poprzednich części serii był m.in. popularny w Polsce Goal 3.

Tym razem nie chodzi o kopanie piłki ani obijanie facjat jak w Street Gangs, ale o specyficzne zawody sportowe. Pewien bogaty jegomość postanowił zorganizować turniej w którym udział mają wziąć reprezentacje szkolne, w tym uczniowie Nekketsu. Na śmiałków (cztery ekipy) czeka kilka konkurencji - wyścig po ulicach i dachach miasta, bieg z przeszkodami, próba rozbicia metalowej kuli (do której musimy się dostać wspinając się po maszcie) oraz bitka każdy z każdym.

 

W grze wybieramy jedną z czterech wspomnianych ekip, choć dodać należy, że twórcy przygotowali zakończenie tylko w przypadku reprezentacji Nekketsu. Drużyna składa się z sześciu zawodników (lidera, jego prawej ręki i czterech innych osób) oraz jednej cheerleaderki. Każdego uczestnika turnieju opisuje szereg parametrów informujących np. o wytrzymałości, sile, liczbie HP, umiejętności pływania, skakania, posługiwania się bronią itd. S to najwyższa ocena, X najniższa. Podczas zawodów nie ma oczywiście miejsca na fair play - żeby odnieść zwycięstwo możemy próbować różnych sztuczek, głównie nieczystych. Obijanie twarzy rywali jest jak najbardziej wskazane, a wręcz niezbędne. Po zaliczeniu konkurencji otrzymujemy liczbę punktów zależną od zajętej pozycji. Rzecz polega na tym, by na koniec zgarnąć ich jak najwięcej. Tytuł oferuje rzecz jasna także tryb multiplayer dla zainteresowanych.

 

Downtown Nekketsu Koushinkyoku: Soreyuke Daiundoukai doczekało się po latach remake’a stworzonego przez Arc System Works z myślą o PS3. Nowa wersja oferuje nie tylko odświeżoną oprawę graficzną, ale także tryb sieciowy i opcję kustomizacji podopiecznych.

Podobne gry