SKLEP
Illbleed
1998V

Illbleed

Illbleed
  • Producent: Crazy Games
  • Wydawca: AIA
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 29.03.2001
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Horror
  • Liczba graczy: 1

Illbleed to gra z gatunku survival horror wyprodukowana przez japońskie studio Crazy Games (wcześniej znane jako Climax Graphics). Tytuł ukazał się na Segę Dreamcast, a jego zlokalizowana wersja nigdy nie trafiła oficjalnie do Europy. Illbleed wprawdzie nie osiągnęło komercyjnego sukcesu, lecz to nie przeszkodziło grze dorobić się grupy wiernych fanów.

Tytułowy Illbleed to park 'rozrywki' założony przez producenta horrorów klasy B, Michaela Reynoldsa. Reynolds oferuje milion dolarów osobie, która zdoła przeżyć w jego przybytku  Wyzwanie podejmuje czwórka nastolatków (nad którymi przejmiemy kontrolę), ale pomimo początkowej fali entuzjazmu szybko tracą oni chęci do dalszych zmagań.

 

Rozgrywka w Illbleed odbiega od gatunkowych schematów. Gra zachęca do spokojnej eksploracji otoczenia, bez konieczności forsowania tempa. Zresztą jest ono niewskazane, bowiem w parku czeka na nas mnóstwo pułapek - bohaterowie mogą zostać przypieczeni, pocięci na kawałki albo po prostu przestraszeni. Rezultatem tych incydentów może być np. utrata krwi lub przyspieszenie pulsu. By uratować się przed niebezpieczeństwami, muszą oni używać przedmiotu o nazwie Horror Monitor, który pomaga wychodzić z różnych opresji (niestety, jego użycie absorbuje adrenalinę), oraz czterech zmysłów dających wskazówki odnośnie tego, co może znajdować się w najbliższym otoczeniu.

 

Bohaterowie mają do dyspozycji także inne przedmioty umożliwiające im przeżycie w nieprzyjaznym środowisku. Są to chociażby bandaże (krwawienie należy zatamować by nie opaść z sił) albo środki uspokajające. W razie śmierci jednej postaci wchodzimy w buty następnej. Jeśli w kalendarz kopnie cała czwórka, gra dobiega końca. 'Poległe' wcześniej postacie można przywrócić do zdrowia.

 

W Illbleed oprócz unikania pułapek znajdziemy też walkę z przeciwnikami. Starcia toczą się na zamkniętych obszarach. Przeważnie musimy wygrać by móc się uwolnić, ale niekiedy istnieje też szansa ucieczki, jeśli nasz podopieczny stanie na małym zielonym polu z literką “H” w środku.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme