SKLEP
Senran Kagura 2: Deep Crimson (3DS)

Senran Kagura 2: Deep Crimson (3DS)

Senran Kagura 2: Deep Crimson
  • Producent: Tamsoft
  • Wydawca: Marvelous AQL
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 07.08.2014
  • Europa: 27.08.2015
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Akcja, Bijatyka chodzona
  • Liczba graczy: 1-2

Ocena społeczności

8.02 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Senran Kagura 2: Deep Crimson to gra akcji wyprodukowana przez japońskie studio Tamsoft i wydana przez Marvelous na 3DS-a. Deep Crimson to w rzeczywistości szósta odsłona serii Senran Kagura, której pierwsza część ukazała się w 2011 roku. Od momentu premiery ‘jedynki’ cykl doczekał się kilku gier oraz mangi i anime.

Gra, podobnie jak poprzednie odsłony, opowiada o rywalizacji szkół ninja, do której uczęszczają (przede wszystkim) dość hojnie obdarzone przez naturę uczennice. Rzecz skupia się na konflikcie ideologii pomiędzy “dobrymi” i “złymi”, na ludzkiej naturze (łączącej oba te pierwiastki) i na tajemniczym czymś zwanym Deep Crimson (jap. “shinku”). Brzmi dość górnolotnie, lecz w istocie produkcja Tamsoft nie zawsze traktuje siebie poważnie. Nie brakuje w niej fanserwisu oraz specyficznego humoru.

Podobnie jak poprzednie części “dwójka” składa się z dwóch podstawowych części - tej nastawionej na akcję i fabularnej. W tym pierwszym przypadku mamy do czynienia z chodzoną (tzn. scrollowaną) bijatyką. Dzięki sukcesowi serii zwiększył się budżet, toteż Deep Crimson wygląda lepiej niż poprzednie odsłony - grafika jest ładniejsza a animacja płynniejsza. Nowością jest tryb multiplayer, który pozwala kooperować dwóm graczom, a co z tym idzie odpalać specjalne tagowe techniki. Nasi podopieczni, głównie dziewczyny, ale są też postacie męskie, z czasem się rozwijają. Wraz z kolejnymi sukcesami zdobywają doświadczenie, a z nim lepsze umiejętności pozwalające radzić sobie z poważniejszymi wyzwaniami. Druga część gry skupia się na natomiast wyłącznie na fabule. Śledzimy wówczas konwersacje między postaciami, wyłuskujemy więcej informacji o uniwersum itd.

Senran Kagura 2 oferuje dużo opcji w dziedzinie kustomizacji podopiecznych. Do dyspozycji graczy oddano mnóstwo strojów a także inne możliwości pozwalające wpłynąć na wygląd. Efekty naszych ‘prac’ możemy podziwiać następnie dzięki efektowi 3D. Na tym jednak nie koniec. Twórcy skorzystali również z funkcji AR, za sprawą których bohaterki mogą pozować na tle (naszych) domowych gratów.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme

Miesięcznik PSX Extreme