SKLEP
Final Fantasy Explorers
6790V

Final Fantasy Explorers

Final Fantasy Explorers
  • Producent: Square Enix
  • Wydawca: Square Enix
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 18.12.2014
  • Europa: 29.01.2016
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: PS Eye, RPG akcji
  • Liczba graczy: 1-4

Final Fantasy Explorers to japońska gra action-RPG wyprodukowana i wydana przez Square Enix (przy jej produkcji brało udział także studio Racjin) wyłącznie na 3DS-a. Tytuł mocno inspirował się popularną serią Monster Hunter.

Założeniem twórców w przypadku gry było stworzenie Final Fantasy kręcącego się wokół trybu multiplayer. Produkcja nie stawia dużego nacisku na fabułę. Historia opowiada o tytułowych odkrywcach, ludziach pochodzących z niewielkiego miasta o nazwie Libertas, którzy poszukują kryształów będących źródłem życia na świecie. Ich największe źródło znajduje się na wyspie Amostra, lecz pech chce, że zamieszkują ją również śmiertelnie niebezpieczne potwory.

Final Fantasy Explorers pod względem rozgrywki to gra action-RPG. Grać można w nią w singlu lub z trzema innymi osobami. Struktura całości przywodzi na myśl wspomnianą na wstępie serię Monster Hunter, tj. opiera się na wykonywaniu questów. Co jednak warto dodać, tutaj sami możemy ustawić ich poziom trudności.

W grze zaimplementowano system profesji. Łącznie jest ich ponad dwadzieścia, choć zaznaczyć warto, iż na początku zaczynamy jako Freelancer. Profesje różnią się oczywiście wachlarzem umiejętności oraz parametrami, jakie są im przypisane. Wymienić tu możemy m.in. białego maga, czarnego maga, mnicha, paladyna, dragoona, rycerza i złodzieja. Nasza postać posiada osiem slotów na skille, przy czym dodać należy, że nie jesteśmy przywiązani tylko do umiejętności związanej z ‘wyekwipowanym’ jobem.

Inne patenty gameplayowe, o których warto wspomnieć, to Trance, specjalny stan w trakcie którego rośnie potencjał bojowy naszej postaci (może się ona wówczas przemienić w bohatera/bohaterkę którejś z poprzednich odsłon serii), możliwość werbowania pokonanych potworów oraz przyzywania summonów takich jak Shiva, Ifrit czy Bahamut.

Final Fantasy Explorers oferuje sporo contentu (nawet na 100 godzin), ale osoby, które po prostu chcą przejść grę, mogą to zrobić w około 10 godzin.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme