SKLEP
Speedball 2: Brutal Deluxe (AMIGA)

Speedball 2: Brutal Deluxe (AMIGA)

Speedball 2: Brutal Deluxe
  • Premiery
  • Świat: 1990
  • Europa: 1990
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Sportowa
  • Liczba graczy: 1-2

Ocena społeczności

7.915 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Speedball 2: Brutal Deluxe to gra traktująca o sportowej dyscyplinie przyszłości wydana na wiele różnych platform: między innymi komputery PC i Amiga, konsole Sega Master System, Sega Mega Drive, Game Boy Advance oraz X360. Za jej produkcję odpowiadało brytyjskie studio The Bitmap Brothers.

W produkcji Brytyjczyków wcielamy się w rolę trenera najgorszego zespołu w historii futurystycznego speedbala (sportu przypominającego trochę piłkę ręczną lub futbol amerykański) - Brutal Deluxe. Naszym zadaniem jest zrobić z nieudaczników prawdziwych mistrzów uczestnicząc w różnych ligach oraz pucharach.

 

Konkretnie rzecz biorąc rozgrywki speedbala składają się z dwóch lig oraz dwóch pucharów. Mecze dzielą się na dwie połowy trwające po 90 sekund. Tempo jest szybkie, a zawodnicy nie przebierają w środkach, by wydrzeć rywalowi piłkę.

 

Twórcy dodali kilka rozwiązań, które dodatkowo uatrakcyjniają sportowe zmagania. Po pierwsze, pojawiające się od czasu do czasu power-upy, które mogą np. zwiększyć naszą siłę albo zatrzymać przeciwną drużynę. Po drugie, ‘mnożniki’ umiejscowione po obu stronach placu gry. Jeśli przepuścimy przez nie piłkę, stanie przed nami szansa zdobycia większej niż normalnie liczby punktów (rywal może jednak pod pewnym warunkami sprowadzić mnożnik do wyjściowej wartości). Po trzecie - gwiazdki dostarczające standardowo dwóch punktów (albo więcej z włączonym mnożnikiem) oraz portale wyrzucające piłkę w innych strefach ‘boiska’.

 

Za wyniki oraz zgarniane w trakcie meczu srebrne żetony otrzymujemy kasę. W przerwie między kolejnymi rozgrywkami możemy ją wydać na ‘usprawnienie’ obecnych zawodników albo kupienie nowych. Odnośnie tych pierwszych - ich umiejętności możemy szlifować tylko do czasu, więc transfery będą niezbędne, by przebić się ponad pewien poziom.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme

Miesięcznik PSX Extreme