SKLEP
Warriors Orochi 3 Ultimate (PS4)

Warriors Orochi 3 Ultimate (PS4)

Warriors Orochi 3 Ultimate
  • Producent: Omega Force
  • Wydawca: Koei Tecmo
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 26.06.2014
  • Europa: 05.09.2014
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Akcja, Slasher
  • Liczba graczy: 1-2

Ocena społeczności

8.06 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Warriors Orochi 3 Ultimate (jp. Musou Orochi 2 Ultimate) to gra hack’n’slach wyprodukowana przez studio Omega Force i wydana przez Koei Tecmo z myślą o PlayStation 3, PlayStation 4, PlayStation Vita i Xbox One. Podobnie jak poprzednie części, także i ta jest crossoverem Dynasty i Samurai Warriors.

Warriors Orochi, podobnie jak Dynasty i Samurai Warriors, to hack’n’slash w typie “ikkitousen”, co znaczy, że kierowani przez nas generałowie zmagają się w pojedynkę (lub ew. w kilka osób) z całymi armiami nieprzyjaciół (nawet 100 przeciwników na ekranie). Z racji tego, iż WO3 to crossover mamy tu do wyboru dowódców japońskich z Epoki Sengoku oraz chińskich z okresu Trzech Walczących Królestw. Oprócz nich występują też jednak zupełnie nowe twarze.

Przed każdą planszą wybieramy kilku wojaków, pomiędzy którymi możemy się potem przełączać w każdej chwili. Zmagania wszystkich spaja wątek, w którym bohaterowie podróżują między wymiarami, by stawić czoło Hydrze. Po drodze nasi podopieczni rosną w siłę zgarniając doświadczenie, kryształy zacieśniające relacje między nimi, a także ekwipunek i rozmaite przydatne przedmioty. Część atrakcji dostępna jest w przerwie pomiędzy kolejnymi misjami; ponadto do dyspozycji mamy też zadania poboczne, jeśli znudzi nas główny wątek.

Z wersji Hyper, która ukazała się tylko na Wii U, wraca tryb Duel Mode. Dwaj gracze (albo też gracz i konsola) wybierają w nim trzyosobowe ekipy i cztery karty, które podporządkowane są kierunkom na d-padzie. Z kartami tymi wiążą się różne efekty (większe obrażenia, regeneracja zdrowia, zablokowanie przeciwnikowi możliwości przełączania między postaciami itd.), ale poza tym cała reszta jest po staremu. Wygrywa ten, kto pierwszy pokona trzech trzech zawodników swojego oponenta używając wszelkich dostępnych środków.

Wersja Ultimate wprowadza zupełnie nowe rozwiązania niedostępne ani w ‘podstawce’, ani w Hyper. Są to nowe umiejętności, np. True Musou Burst, czyli najpotężniejszy z dostępnych w grze ataków, opcja modyfikowania broni, postacie z serii Soul Calibur, Atelier i Ninja Gaiden, a na PS4 również rozbudowane funkcje społecznościowe, jak możliwość dzielenia się filmikami i screenami.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme

Miesięcznik PSX Extreme