Guitar Hero On Tour - Modern Hits
1055V

Guitar Hero On Tour - Modern Hits

Guitar Hero On Tour - Modern Hits
  • Premiery
  • Świat: 09.06.2009
  • Europa: 26.06.2009
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Muzyczna
  • Liczba graczy: 1-2
  • od lat 3

Guitar Hero: On Tour - Modern Hits to gra muzyczna wyprodukowana przez Vicarious Visions i wydana przez Activision przez Activision wyłącznie na NDS-a. Tytuł, podobnie jak poprzednie edycje On Tour, korzystał ze specjalnego kontrolera Guitar Grip.

Guitar Hero: On Tour - Modern Hits, podobnie jak dwie poprzednie edycje, to gra stworzona specjalnie z myślą o możliwościach przenośnej konsoli Nintendo. Produkcja korzysta ze specjalnego kontrolera nazwanego Guitar Grip, który wkładamy do slotu na cartridge z GBA. Posiada on cztery kolorowe przyciski i żeby go należycie używać musimy odwrócić konsolę trzymając ją tym samym trochę jak książkę. Sam gameplay nie uległ zmianie względem odsłon z dużych konsol. Na ekranie pojawiają się nuty a nasza rola sprowadza się do, po pierwsze, wciśnięcia odpowiedniego przycisku na Gripie, a po drugie - smyrania stylusem po ekranie dotykowym. Jeśli wykonamy tę czynności należycie, otrzymujemy punkty. Jeśli passa będzie wyjątkowo dobra, mamy szansę włączyć Star Power podczas którego liczba zdobycznych punktów podwaja się. Włączamy go krzycząc/dmuchając do mikrofonu, wciskając jeden z przycisków DS-a lub specjalną ikonkę na ekranie dotykowym.

Głównym trybem gry, podobnie jak w przypadku głównych części cyklu, jest Career, czyli kariera. Znajdziemy w niej kilka ‘zestawów’ piosenek, które musimy zaliczyć na odpowiednią ocenę. Wraz z postępami odblokowujemy dodatkową zawartość, np. nowe opcje i możliwości kustomizacji avatarów. Wszystkich piosenek jest łącznie 28 (ścieżka dźwiękowa tym razem składa się wyłącznie ze współczesnych utworów rockowych). Do tego dochodzi też multiplayer dla dwóch osób (kooperacja i rywalizacja), Freeplay, gdzie możemy rozegrać szybką partyję bez zbędnych ceregieli, oraz służący do szlifowania umiejętności Practice.

Generalnie Modern Hits nie wprowadza znaczących zmian względem poprzedników. Największym novum jest Fan Requests, swoiste wyzwania z jakimi mamy do czynienia w trybie kariery. Mogą być one różne polegając np. na trafieniu w odpowiednią liczbę nut lub nabiciu odpowiednio długiego comba. Zrealizowanie tych wytycznych pozwala nam zdobywać nowych fanów a wraz z tym odblokowywać dodatkowy content.

Gra, podobnie jak On Tour - Decades, posiada funkcję pozwalającą importować piosenki z poprzednich edycji.

Podobne gry