The Girl and the Robot
2879V

The Girl and the Robot

The Girl and the Robot
  • Premiery
  • Świat: 18.08.2016
  • Europa: 18.08.2016
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Zręcznościowa, Przygodowa
  • Liczba graczy: 1
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

The Girl and the Robot to gra action-adventure wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Flying Carpets Games. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na konsolach PlayStation 4 i Wii U. Jego produkcję sfinansowana ze zbiórek na serwisie Kickstarter.

Zarówno fabularnie jak i gameplayowo gra przywodzi na myśl hołubione Ico wydane pierwotnie na PlayStation 2. Jak nietrudno się domyślić po tytule, historia kręci się wokół dwóch postaci - dziewczyny oraz robota. Dziewczyna była więziona w wieży, z której udało się uciec, i po drodze odnajduje naszyjnik, za sprawą którego jest w stanie kontrolować dużego robota. Współpracując wspomniana dwójka musi uwolnić się od swoich prześladowców i pokonać szereg innych przeszkód stojący im na drodze.

Rozgrywka czerpie garściami z fabularnych założeń. Nasi podopieczni razem stawiają czoło kolejnym trudnościom. Pomiędzy bohaterami możemy się przełączać, co jest ważne, bowiem regularnie należy korzystać z ich unikalnych, uzupełniających się w trakcie przygody umiejętności. Gameplay przede wszystkim sprowadza się do dwóch rzeczy - rozwiązywania łamigłówek oraz walki. Zagadki są zaprojektowane tak, aby dobrze współgrać z otoczeniem. Przeważnie nie sprawiają one wiele trudu, ale twórcy pomyśleli o podpowiedziach, które można dostrzec obserwując uważniej otoczenie. Jeśli chodzi z kolei o walkę, to w starciach brać może udział tylko robot. Dziewczyna nie posiada żadnych zdolności w tym zakresie. Co więcej, musi się ona wystrzegać nieprzyjaciół. Ci próbują ją pojmać i jeśli im się to uda, zmagania musimy powtarzać od ostatniego checkpointu.

Grę można ukończyć w około pięć godzin. The Girl and the Robot wieńczy cliffhanger, który zapowiada powstanie drugiej części.

Podobne gry