SKLEP
Jersey Devil (PSone)

Jersey Devil (PSone)

Jersey Devil
  • Premiery
  • Świat: 12.12.1997
  • Europa: 12.12.1997
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Platformowa
  • Liczba graczy: 1

Ocena społeczności

6.516 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Jersey Devil to trójwymiarowa platformówka wyprodukowana przez kanadyjskie studio Behaviour Interactive i wydana w Europie przez Ocean Software na PlayStation. Produkcja Kanadyjczyków przywodziła na myśl takie gry jak Crash Bandicoot czy Croc: Legend of the Gobbos.

W grze Behaviour przejmujemy kontrolę nad tytułowym diabełkiem. Akcja toczy się w fikcyjnym mieście, które zostaje podbite przez niejakiego dra Knarfa oraz jego armię zmutowanych warzyw. Zadaniem głównego bohatera jest, rzecz jasna, dać im wszystkim odpór.

 

Jersey City, czyli wspomniane miasto, składa się z sześciu głównych stref, które przyjdzie nam odwiedzić. Będą to muzeum, park miejski, cmentarz, fabryka, port i las antagonisty. Każdy z tych ‘światów’ składa się z dwóch mniejszych poziomów, a naszym zadaniem jest odnalezienie literek tworzących słowo “knarf”.

 

Nasz podopieczny ma do dyspozycji różne umiejętności. Potrafi oczywiście skakać, walić z piąchy, robić obrót trochę w stylu Crasha, a także szybować przez pewien czas w powietrzu lub przesuwać cięższe obiekty. Jak na platformówkę przystało, nie brakuje tu znajdziek - ich rolę odgrywają dynie (zebranie stu nagradzane jest nowym życiem). Oprócz eksploracji w poszukiwaniu literek możemy też próbować ratować zakładników lub niszczyć skrzynie z napisem nitro zwiększające siłę bohatera, co umożliwia potem dostanie się do bonusowych, ukrytych etapów. Żeby zaliczyć Jersey Devil na 100 proc., należy przejść wszystkie podstawowe poziomy, wszystkie bonusowe, uratować zakładników, zniszczyć wszystkie skrzynki nitro oraz zebrać złote żetony Knarfa.

 

Jersey Devil nie powaliło w swoim czasie recenzentów na kolana. Krytykowano przede wszystkim słabą fabułę oraz skoki poziomu trudności, czego przykładem byli nie patyczkujący się z graczem przeciwnicy oraz trudne sekcje zręcznościowe. Powszechnie chwalono natomiast ścieżkę dźwiękową autorstwa Gillesa Léveillé’a.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme

Miesięcznik PSX Extreme