Panzer Dragoon
2743V

Panzer Dragoon

Panzer Dragoon
  • Premiery
  • Świat: 10.03.1995
  • Europa: 30.08.1995
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Strzelanina
  • Liczba graczy: 1

Panzer Dragoon to strzelanina “na szynach” wyprodukowana przez należący do Segi Team Andromeda. Tytuł ukazał się kilka miesięcy po starcie Saturna, stając się w momencie premiery jedną z lepiej ocenianych gier na tym sprzęcie.

Akcja gier z serii Panzer Dragoon rozgrywa się w świecie zdewastowanym przez eksperymenty pewnej bardzo zaawansowanej cywilizacji. Głównym bohaterem 'jedynki' jest niejaki Keil Fluge, którego poznajemy w trakcie polowania na pustyni. Wskutek pewnego ciągu wydarzeń staje się on posiadaczem smoka, w tym uniwersum “broni biologicznej” stworzonej w wyniku eksperymentów genetycznych, dzięki któremu musi powstrzymać wraże siły przed dotarciem do tzw. Wieży, tajemniczego obiektu mogącego sprokurować niszczycielski kataklizm

W Panzer Dragoon czeka na nas sześć poziomów umiejscowionych w różnych unikalnych zakątkach uniwersum. Gra czerpie garściami z prac takich artystów jak Moebius dostarczając unikalnych doznań wizualnych.

Fakt, iż Panzer Dragoon to strzelanka ‘na szynach’ sprawia, że nie mamy tu zbytniej swobody ruchów, choć możemy obracać kamerę wokół osi naszego podopiecznego, co jest niezwykle istotne, bowiem przeciwnicy nacierają z każdej możliwej strony. Warte podkreślenia w tym przypadku jest też to, że kierujemy nie tyle smokiem, co kursorem/celownikiem, a do dyspozycji mamy dwa rodzaje broni - pojedyncze oraz samonaprowadzające się pociski.

Oczywiście w grze (w stylu shmupów) nie brakuje potyczek z większym przyjemniaczkami, jednak wszystkich poziomów i innych atrakcji nie zobaczymy, jeśli zdecydujemy się grać na Easy. I skoro o tym mowa - stopień trudności niekoniecznie jest niski, lecz poniekąd wynika z długości ‘kampanii’, którą da się zaliczyć w godzinę.

Panzer Dragoon dostępny był nie tylko na Saturnie. Gra była również częścią składanki Sega Ages 2500 oraz bonusem do odblokowania w Panzer Dragoon Orta na Xboxie.

Podobne gry