The Ultimate Stuntman (NES)

The Ultimate Stuntman (NES)

The Ultimate Stuntman
  • Producent: Codemasters
  • Wydawca: Camerica
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 1990
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Akcja
  • Liczba graczy: 1

Ocena społeczności

6.941 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

The Ultimate Stuntman to gra akcji wyprodukowana przez Codemasters i wydana przez firmę Camerica na konsolę Nintendo Entertainment System (NES). Była to jedna z czternastu gier wydanych przez Camerice, które trafiły do sprzedaży bez licencji Nintendo. The Ultimate Stuntman wchodził w skład popularnej w Polsce tzw. “Złotej piątki”.

W tytułowego ‘kaskadera’ wciela się gracz, który musi uratować niejaką Jenny Aykroyd porwaną przez Dr. Evil. Na tle innych gier z epoki 8-bitów produkcję Codemasters wyróżnia połączenie rozmaitych gameplayowych koncepcji. Struktura poziomów składa się z trzech pomniejszych leveli, walki z bossem oraz rozbrajania bomby.

 

Pierwszy level to pościg za antagonistą przy użyciu kilku pojazdów. Może to być samochód, lotnia, motorówka bądź pustynny buggy. Gra przypomina wówczas popularne w swojej epoce shmupy. Drugi level to zwykle side-scrollowany action-platformer, w którym ‘kaskader’, oprócz omijania przeszkód i eliminowania przeciwników, musi też znajdować klucze (ma na to ograniczoną ilość czasu) bez których nie przebije się przez blokującą progres barierę. Na kolejnym etapie nasz podopieczny wspina po skale lub budynku. W trakcie tych sekcji towarzyszy nam celowniczek i nie możemy wykonywać dwóch czynności jednocześnie. Innymi słowy, albo się poruszamy albo strzelamy. Walka z bossem jest standardowa - musimy mu, czymkolwiek by nie był, zebrać pewną ilość energii, która od początku widoczna jest na ekranie. Całość wieńczy rozbrajanie bomby, które z powodzeniem można nazwać zagadką logiczną. Mamy wówczas do czynienia z pewną ilością pól - na każdym z nich znajduje się jakaś cyferka. Cyfra spada ilekroć najedziemy na nią kursorem. Naszym zadaniem jest zlikwidować wszystkie pola w odpowiednim czasie, który odmierza palący się lont bomby.

 

Po zaliczeniu takiej sekcji bierzemy udział w następnej. Minusem jest jednak fakt, iż niektóre poziomy i bossowie powtarzają się z niewielką ilością zmian.

Podobne gry