SKLEP
Seiken Densetsu 3 (SNES)

Seiken Densetsu 3 (SNES)

Seiken Densetsu 3
  • Producent: Square
  • Wydawca: Square
  • Wersja językowa: Japońska
  • Premiery
  • Świat: 30.09.1995
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG akcji
  • Liczba graczy: 1-2

Ocena społeczności

8.79 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Seiken Densetsu 3 to gra action-RPG wyprodukowana i wydana przez Square na Super Nintendo. Była to trzecia część serii Mana i według wielu - najlepsza. SD3 nie ukazało się oficjalnie poza Japonią, choć gracze chcący się z tym tytułem zaznajomić mogą skorzystać z fanowskiego tłumaczenia.

Akcja toczy się w tym samym świecie co dwie poprzednie części. Historia rozpoczyna się w momencie, gdy źródła many, służącej w tym uniwersum jako energia, zaczynają się kurczyć. Jakby tego była mało ludzie bezustannie z sobą wojują i chcą odnaleźć magiczne kamienie, w których zaklęte zostało osiem bestii. Gracz przed rozpoczęciem rozgrywki wybiera jedną z sześciu postaci - każda posiada inną historię i zamieszkuje w innej części świata, ale ich zmagania spaja wspólny mianownik.

Gameplay przypomina ten z Secret of Mana, choć zaszło w nim kilka ciekawych zmian. Jeśli chodzi o podstawy, system walki bazuje na tym z poprzedniej cześci. Pojedynki toczą się tutaj w czasie rzeczywistym bez przenoszenia nas na specjalnie wydzielony obszar, nasi podopieczni mogą używać różnego ekwipunku, czarów i przedmiotów. Do dyspozycji mamy również techniki specjalne, które jesteśmy w stanie odpalić gdy napełniony zostanie odpowiadający za nie wskaźnik. W stylu innych produkcji RPG postacie nabywają punkty doświadczenia pozwalające rozwijać potencjał bojowy i, co ciekawe, gra daje nam pewną swobodę w wyborze ścieżki tegoż rozwoju. Po nabiciu odpowiedniej ilości poziomów doświadczenia decydujemy, co wybrać - klasę związaną ze “Światłem” czy “Mrokiem”. Wybór wpływa na wachlarz umiejętności oraz parametry.

Twórcy wprowadzili ciekawe rozwiązanie z upływającym czasem. Tydzień składa się w SD3 z siedmiu dni, a do tego dochodzą jeszcze zmienne ich pory. Oczywiście system ten nie jest tylko dla picu i wpływa w znaczący sposób na rozgrywkę. W zależności od dnia wzrasta siła czarów opartych na jakimś żywiole/elemencie. Więcej - niektóre rzeczy dostępne są tylko o konkretnej porze dnia, np. kupcy mogą sprzedawać wówczas rzadkie przedmioty, pojawiają się inne rodzaje potworów, a jeden z bohaterów, Kevin, zmienia się po zmroku w wilkołaka. Jeśli chcemy przyspieszyć bieg czasu, możemy udać się do hotelu/gospody, choć generalnie czas płynie dość szybko.

Jako ciekawostkę warto podać informację, iż wydane na NDS-a Heroes of Mana to prequel Seiken Densetsu 3 rozgrywający się kilkanaście lat wcześniej. Gra, to już na marginesie, nie zdobyła jednak takiego samego uznania w oczach fanów serii.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme

Miesięcznik PSX Extreme