Virtua Fighter Kids

Virtua Fighter Kids

6,1
8 oceny

Ocena wg platformy:

SAT 6.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sega AM2
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
26.07.1996
Europa:
07.08.1996
Producent:
Sega AM2
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
26.07.1996
Europa:
07.08.1996

Virtua Fighter Kids - opis gry

Virtua Fighter Kids to trójwymiarowa bijatyka wyprodukowana przez Sega AM2 na Saturna. Był to spin-off najpopularniejszej serii bijatyk Niebieskich, w którym zawodnicy występowali pod postacią super deformed. Tytuł wprowadzał też kilka zmian do rozgrywki, choć generalnie nie odbiegał radykalnie od głównego cyklu.

Virtua Fighter Kids to de facto zmodyfikowana wersja Virtua Fighter 2. Słówko “Kids” w podtytule nie jest do końca właściwie z co najmniej kilku powodów. Po pierwsze, przemoc w cudowny sposób nie wyparowała. Jeśli dany atak ma wyglądać boleśnie, to tak będzie wyglądał. Po drugie, niektóre postacie zachowały pewne atrybuty dorosłości - mają zarost, muskuły, piją nawet sake. Jak tłumaczyli twórcy, VF Kids miało być dla nich przetarciem przed trzecią częścią serii, która pierwotnie powstawała z myślą o Saturnie, a konkretnie - miała udoskonalić ich umiejętności w dziedzinie animacji twarzy. Stąd duże głowy.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

W VF Kids pojawia się dziesięć postaci z VF2 plus Dural. Znajdziemy tu przypominające dzieci wizerunki Akiry, Liona, Jeffry’a, Pai, Kage i innych. Fundamenty systemu walki pozostały nieruszone, czyli wciąż używamy trzech przycisków odpowiedzialnych za cios pięścią, kopniak i blok. Zmiany widać gdzie indziej. Tempo pojedynków jest tu bowiem szybsze niż w “dwójce”, a ponadto gra oferuje zabawę w dwóch trybach - normal i kids. W normal lista ciosów wygląda identycznie jak w VF2, w kids natomiast zmodyfikowano kontrolę nad zawodnikiem, by łatwiej można było wykonywać niektóre kombinacje ciosów. Produkcja AM2 idzie pod tym względem dość daleko - combo możemy podpiąć pod jeden, konkretny przycisk pada i odpalić je właśnie w tak banalny sposób. Dość rzec, że takie rozwiązanie daje spore pole do popisu w kwestii kreowania efekciarskich ataków.

 

Co warto dodać, VF Kids jest -- obok ‘dwójki’, na której bazuje -- jedyną częścią serii umożliwiającą ustalenie wielkości aren.

Wideo - Virtua Fighter Kids

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper