Sonic Adventure

Sonic Adventure

8,3
60 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.8
GC 7.9
DC 8.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sonic Team
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
22.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
23.12.1998
Europa:
14.10.1999
Producent:
Sonic Team
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
22.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
23.12.1998
Europa:
14.10.1999

Sonic Adventure - opis gry

Sonic Adventure to trójwymiarowa platformówka wyprodukowana przez Sonic Team na Segę Dreamcast. Była to pierwsza część przygód niebieskiego jeża, która ukazała się na tej konsoli. Po kilku latach gra w ulepszonej wersji -- i pod nieco zmienionym tytułem -- trafiła także na GameCube’a.

W Sonic Adventure gracz kieruje poczynaniami sześciu postaci. Są to Sonic, Tails, Knuckles, Amy Rose, Big the Cat oraz E-102 Gamma. Ich zadaniem jest powstrzymanie Eggmana przed zdobyciem Chaos Emeralds i nakarmieniem nimi Chaosa, tak zwanego “boga zniszczenia” z zamierzchłych czasów. Do wyboru są dwa warianty zabawy: Adventure i Trial. Gameplay w przypadku każdej z wymienionych postaci wygląda inaczej. Np. poziomy z udziałem Sonica opierają się na rozwijaniu dużych prędkości, sterując Tailsem zaliczamy te same levele co Sonic, ale musimy go wyprzedzić na mecie, Knuckles poszukuje kawałków Master Emerald, Amy ucieka przed robotem Eggmana, Gamma używa swoich laserów do zestrzeliwania przeciwników, a Big para się wędkowaniem w poszukiwaniu swojego kumpla, Froggy’ego.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Sonic Adventure jest skonstruowane inaczej niż poprzednie odsłony serii. Grę podzielono w zasadzie na dwie części. Pierwsza to Adventure Field, czyli plansza odgrywająca rolę swoistej bazy wypadowej. Na takiej planszy gracz ma więcej swobody, może nawet wchodzić w interakcję z NPC-ami, co przypomina nieco RPG-a. Porównanie niezupełnie od czapy, bowiem gra -- w przeciwieństwie do poprzedniczek -- stawia o wiele większy nacisk na fabułę. Ta druga część to z kolei Action Stages, etapy zręcznościowe, które mają więcej wspólnego z istotą serii.

 

Gra oprócz głównego wątku posiada inne atrakcje. Gracze mogą tu hodować stworki Chao zapisując je na VMU razem z minigierką Chao Adventure. Wydana kilka lat później wersja na GameCube’a zawiera garść dodatkowych bonusów (hodowanie Chao też jest w niej możliwe, choć wymaga posiadania GBA), jak Mission Mode z 60 misjami oraz dwanaście starszych gier z Game Gear do odblokowania.

Wideo - Sonic Adventure

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (47)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper