Star Wars Episode I: Racer (N64)

Star Wars Episode I: Racer (N64)

Star Wars Episode I: Racer
  • Producent: LucasArts
  • Wydawca: Nintendo
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 19.05.1999
  • Europa: Czerwiec 1999
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Wyścigi
  • Liczba graczy: 1-2

Ocena społeczności

8.526 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Star Wars Episode I: Racer to gra wyścigowa, która rozwija wątek rywalizacji podów ukazany w pierwszym epizodzie Gwiezdnych Wojen. Konsolowa wersja trafiła na Nintendo 64, Dreamcasta i GameBoy Color, a w planach była też wersja na PlayStation, lecz ostatecznie nie została ona wydana. Remaster ukazał się zaś na PS4 i Nintendo Switch. Produkcja LucasArts jest najlepiej sprzedającym się future-racerem w historii. 

W grze mamy do wyboru rozmaite postacie z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Pojawiają się oczywiście młody Anakin Skywalker i Sebulba, ale tytuł LucasArts oferuje pod tym względem znacznie więcej, zwłaszcza w wersji na Nintendo 64, która doczekała się dwóch bonusowych zawodników (wersja, to tak przy okazji, robiła też użytek z Expansion Paka poprawiającego grafikę).

Star Wars Episode I: Racer oferuje wyścigi w zawrotnym tempie oraz tory pełne przeszkód i innych myków urozmaicających rozgrywkę. Standardowo wyścigi trwają trzy okrążenia (tory są jednak dość długie i niekiedy potrzebujemy kilku minut, by zaliczyć jedno kółko), nasz zawodnik posiada natomiast trzy życia, których nie może stracić podczas rywalizacji. Trzykrotnie zniszczenie poda równa się dyskwalifikacji, choć plus jest taki, że możemy spróbować naprawić go w trakcie zawodów. Głównym trybem zabawy jest Tournament (turniej), w którym zarabiamy kasę (jej ilość zależy od pozycji na mecie) i ulepszamy naszą maszynę. Obie te czynności są niezwykle istotne, bowiem im dalej, tym gra rzuca nam pod nogi większe kłody, a dobre i zarazem drogie części są na wagę złota. W przeciwieństwie do innych future racerów, produkcja LucasArts nie kładzie nacisku na walkę. Jedyną postacią, która może uprzykrzyć życie w jakiś bardziej wymyślny sposób jest Sebulba.

Gra posiada też kilka innych wariantów zabawy. Free Race to pojedynczy wyścig, w którym do wyboru mamy zawodników i tory odblokowane w Tournament. Nie możemy w nim zarabiać pieniędzy, ale możemy za to ustawić poziom trudności. Jest jeszcze Time Attack, gdzie staramy się wykręcić jak najlepszy czas na (uprzednio odblokowanym) torze bez rywali oraz multiplayer dla maksymalnie dwóch osób (dotyczy wszystkich konsolowych wersji).

Podobne gry