Fighters Megamix
2210V

Fighters Megamix

Fighters Megamix
  • Producent: Sega AM2
  • Wydawca: Sega
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 21.12.1996
  • Europa: 1997
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Bijatyka
  • Liczba graczy: 1-2

Fighters Megamix to trójwymiarowa bijatyka z udziałem najróżniejszych postaci z uniwersów gier Segi. Gra powstała na silniku Virtua Fighter i według założeń twórców miała być przedsmakiem przy wydaniem trzeciej części tej serii. W odróżnieniu od innych tytułów Sega AM2, Fighters Megamix nie ukazało się na automatach.

Gra oferuje wiele wariantów zabawy i najróżniejsze postacie, które mogą walczyć w trybie udającym Virtua Fighter bądź Fighting Vipers. Ten pierwszy jest dla bardziej zaawansowanych graczy, drugi to uproszczona wersja pierwszego.

 

Fighters Megamix posiada typowe dla bijatyk warianty rozgrywki, jak Survival, Team Battle i multiplayer, ale nie brakuje w nim również bardziej wymyślnych opcji. Zamiast standardowego Arcade mamy tu aż dziewięć trybów powstałych z myślą o jednym graczu. Jest Novice Trial (dla żółtodziobów), Virtua Fighter (postacie z VF), Fighting Vipers (postacie z FV), Girls (tylko dziewczyny), Muscle (silne postacie), Smart Guys (coś dla osób preferujących taktyczne pojedynki), Dirty Fighters (coś dla tych, którzy lubią nieczyste zagrywki), Bosses oraz Secrets z bonusowymi postaciami. Każda z wymienionych wyżej ‘sekcji’ składa się z siedmiu pojedynków.

 

Fighters Megamix błyszczy jeśli chodzi o postacie. Mamy tu do wyboru nie tylko zawodników znanych z Virtua Fighter oraz Fightning Vipers, ale również mniejszych lub większych cudaków z innych gier Segi. Zresztą “postacie” to czasami za dużo powiedziane. Pojawiają się między innymi Akira i Sarah w wersji super deformed, polarny niedźwiedź Bark z Sonic the Fighters, kaczor Bean (też z Sonic the Fighters), Janet z Virtua Cop 2, samochód z Daytona USA, Rent-a-Hero, czyli główny bohater niszowej gry RPG nie wydanej poza Japonią, palma z logo Sega AM2 i Deku, meksykańska fasolka w kapeluszu (Deku powstał akurat specjalnie z myślą o Fighters Megamix).

 

W Fighters Megamix ciekawe jest też to, że gra miała stanowić przedsmak Virtua Fighter 3, które początkowo powstawało z myślą o Saturnie. Objawia się to na kilka sposobów. Dla przykładu część postaci z VF2 miała nowe umiejętności i zwycięskie pozy przygotowane z myślą o VF3, Janet walczyła stylem Aoi Umenokoji, motywem muzycznym z planszy Jeffry’a był motyw, który pojawił się “trójce”, ten sam był również spiker.

Podobne gry