Snowboard Kids (N64)

Snowboard Kids (N64)

Snowboard Kids
  • Producent: Racjin
  • Wydawca: Atlus
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 12.12.1997
  • Europa: 16.03.1998
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Sportowa, Zręcznościowa
  • Liczba graczy: 1-4

Ocena społeczności

5.66 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Snowboard Kids to gra sportowa luźno traktująca o snowboardzie. Za jej produkcję odpowiadało japońskie studio Racjin (w momencie premiery Racdym), rolę wydawcy pełnił zaś Atlus. Tytuł ukazał się na Nintendo 64, gdzie został ciepło przyjęty przez graczy. Snowboard Kids doczekało się z czasem dwóch sequeli i rozbudowanej wersji na PlayStation.

W grze do wyboru mamy na starcie pięć postaci, szóstą zaś możemy odblokować po spełnieniu określonych warunków. Wszystkich opisują odmienne parametry. Gra oferuje zróżnicowane trasy zjazdowe, których mamy tu do wyboru dziewięć. Bywają one dość standardowe, jak zaśnieżone górskie szczyty, ale zdarzają się też bardziej cudaczne miejsca - pustynia, japońska wioska, park rozrywki, dolina itd. Każda oferuje odmienne doznania, pojawiają się na nich specyficzne przeszkody, skróty itd. Aby wygrać wyścig należy oczywiście dotrzeć w odpowiednie miejsce, choć czasami daną trasę trzeba pokonać kilkakrotnie. Wówczas, już na mecie, jesteśmy przenoszeni z powrotem na szczyt.

 

Snowboard Kids zawiera kilka ciekawych rozwiązań. Są to chociażby Shots, specjalne bronie używane do przeszkadzania rywalom, oraz power-upy mogące pomóc nam podczas rywalizacji. Mamy na nie dwa sloty (jeden na broń, drugi na power-upa), który pozwala przetrzymać konkretną dopałkę i użyć jej w stosownym czasie. Co jednak ciekawe, aby mieć możliwość użycia danego wspomagacza potrzebne jest złoto, które zdobyć można za wykonywanie akrobacji lub po prostu zgarniając je podczas zjazdu.

 

Gra, oprócz głównego trybu Battle Race, posiada też inne warianty zabawy koncentrujące się na różnych aspektach rozgrywki. Są to Speed Mode, gdzie musimy wykręcić jak najlepszy czas, Shot Mode, w którym zestrzeliwujemy cele, a także Trick Mode. W tym ostatnim znajdujemy się na specjalnej trasie, na której naszym zadaniem jest zdobyć jak najwięcej punktów za wykonywanie trików. Każda z postaci posiada unikalne umiejętności w tym zakresie.

Podobne gry