Last Bronx
3425V

Last Bronx

Last Bronx
  • Producent: Sega AM3
  • Wydawca: Sega
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 01.08.1997
  • Europa: 1997
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Bijatyka
  • Liczba graczy: 1-2

Last Bronx to bijatyka wyprodukowana przez studio Sega AM3 na Saturna, Tytuł był swoistą odpowiedzią Niebieskich na Soul Blade od Namco, które w japońskich salonach ukazało się dokładnie w tym samym roku i miesiącu. W obu grach zawodnicy walczyli przy użyciu broni.

Fabularnie akcja rozgrywa się w alternatywnej rzeczywistości, w której Japonia nie pozbierała się po pęknięciu ekonomicznej bańki z przełomu lat 80-ych i 90-ych. Gangi grasują po ulicach miast, a władza straciła wszelki autorytet oraz moc egzekwowania prawa. W Last Bronx mamy do wyboru dziewięć podstawowych postaci pochodzących z różnych gangów, przy czym każda posiada dwa rodzaje broni - podstawową i alternatywną, zwykle będącą jakimś zabawnym przedmiotem.

 

By wygrać, należy pozbawić przeciwnika energii lub wywalić go z ringu. Areny, na których walczymy w Last Bronx, znajdują się w różnych zakątkach Tokyo i wszystkie są w pełni trójwymiarowe. Jeśli chodzi o system walki, to nie różni się on drastycznie od tego, który większość osób poznała dzięki serii Virtua Fighter. W trakcie starć używamy trzech przycisków odpowiedzialnych za cios bronią, kopniak i blok (pozwalający nie tylko zatrzymywać ciosy, ale też zamarkować uderzenie), a klepnięcie odpowiedniej sekwencji przycisków pozwala wyprowadzać bardziej wymyślne ataki i combosy. Ciekawostką godną odnotowania jest fakt, że Last Bronx to jedna z niewiele bijatyk, w których postacie kontrolowane przez konsolę regularnie używają tauntów i tym podobnych zagrywek.

 

Wersja konsolowa Last Bronx doczekała się pewnych zmian względem pierwowzoru z automatów. Przede wszystkim oprócz trybu Arcade dodano nowy tryb fabularny nazwany Saturn Mode. W wariancie tym inaczej rozłożono akcenty, bowiem historia nie koncentruje się tylko na zmaganiach Yoko Kono, zamiast tego opisuje perypetie każdej z postaci, tak by były równie istotne w szerszej perspektywie (stara narracja jest jednak obecna w Arcade). Ponadto każdemu zawodnikowi towarzyszy cut-scenka prowadząca do ostatniego starcia, unikalne zakończenie, a boss, czyli Red Eye, jest grywalny posiadając własny wątek i wieńczący go filmik.

Podobne gry