XG 2: Extreme G
1480V

XG 2: Extreme G

XG 2: Extreme G
  • Premiery
  • Świat: 07.10.1998
  • Europa: 04.12.1998
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Wyścigi
  • Liczba graczy: 1-4

XG2: Extreme-G to gra wyścigowa traktująca o rywalizacji futurystycznych motocyklów. Za jej produkcję odpowiadało studio Probe Entertainment. Podobnie jak pierwowzór, “dwójka” ukazała się na wyłączność dla Nintendo 64, choć już pod nieco zmienionym tytułem.

Jak zostało powiedziane na wstępie, gracze pilotują tu futurystyczne motocykle biorąc udział w międzyplanetarnych zawodach. Pojazdy mogą rozwinąć prędkość ponad 1000 mil na godzinę, co daje możliwość przebicia bariery dźwięku owocującego tzw. gromem dźwiękowym (wszystkie dochodzące do nas z zewnątrz dźwięki są wówczas przytłumione). Rywalizacja często odbywa się w zawrotnym tempie, a tutejszy design torów na sporo pod tym względem pozwala.

Każdy pojazd obecny w grze posiada swoje unikalne parametry, różniąc się między innymi maksymalną prędkością, odpornością pancerza i innymi aspektami. Sterowanie jest nieco specyficzne, bardzo czułe, toteż musimy zainwestować trochę czasu, by osiągnąć optymalną formę.  Podczas rywalizacji towarzyszą nam dwa wskaźniki energii, które informują o stanie broni i samej maszyny. W tym drugim przypadku sprawa jest jasna - po otrzymaniu odpowiedniej ilości obrażeń eksplodujemy i wyścig się dla nas kończy. Możemy też co prawda zaliczyć lot w przepaść, ale wówczas gra przenosi nas po prostu na tor bez większych konsekwencji (oprócz straty czasu, którą da się zresztą nadrobić używając nitro).

Sequel Extreme-G posiada kilka wariantów rozgrywki. Znajdziemy tu Championship, mistrzostwa, w których ścigać możemy się na kilku poziomach trudności (od novice do expert), Arcade, gdzie naszym celem jest zestrzeliwanie pokazujących się dronów, oraz multiplayer (z trzema dodatkowymi wariantami zabawy) dla maksymalnie czterech graczy. Najważniejszy jest jednak Extreme Contest, który służy m.in. do odblokowywania bonusowej zawartości.

Gra posiada kilka easter eggs. Nazywając naszego zawodnika w odpowiedni sposób możemy odblokować różne ciekawe rzeczy, np. trasę z otoczeniem przywodzącym na myśl popularny film Tron.

Podobne gry