SKLEP
D2
3168V

D2

D2
  • Producent: WARP
  • Wydawca: Sega
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 23.12.1999
  • Europa: 22.08.2000
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Przygodowa, Horror
  • Liczba graczy: 1

D2 to survival horror z elementami RPG wyprodukowany przez japońskie studio WARP, którego założycielem był kontrowersyjny game designer Kenji Eno. Tytuł trafił na Segę Dreamcast ukazując się na czterech płytach GD-ROM. Zlokalizowana wersja nie miała okazji pojawić się w Europie.

D2 nie kontynuuje wątków D, które ukazało się wcześniej na 3DO, PlayStation i Saturna. Gra rozgrywa się w 2000 roku. Samolot, w którym leci główna bohaterka Laura, zostaje porwany przez terrorystów. Sytuacja robi się gorąca, ale okazuje się, że na pokładzie znajduje się mag. Wypowiada on zaklęcie “Shadow, the final destroyer”, które sprawia, że w maszynę trafia meteoryt sprowadzając ją na ziemię. Mija dziesięć dni od tego wydarzenia. Laura wybudza się w chatce gdzieś w środku kanadyjskiej tundry odratowana przez współpasażerkę. Błogi nastrój nie trwa jednak długo. Wkrótce pojawia się terrorysta z samolotu i, co gorsza, zamienia się w potwora. Razem z nim mutują się też inni pasażerowie oraz tubylcy. Celem Laury będzie przeżyć i poznać prawdę o tym, czego była świadkiem.

 

Pod względem rozgrywki D2 przedstawia kilka ciekawych patentów. Akcję obserwujemy z dwóch różnych perspektyw - w terenie z perspektywy trzeciej osoby, w pomieszczeniach z oczu bohaterki. Walki przywodzą trochę na myśl gry jRPG, bowiem są one losowe, a w trakcie ich trwania Laura nie może się swobodnie poruszać. Przypomina to nieco sekcje strzelane ze Snatchera - przeciwnicy atakują ze wszystkich stron, a my musimy odwracać się w odpowiednim kierunku. W przypadku zwycięstwa nasza podopieczna otrzymuje punkty doświadczenia rozwijające jej parametry. Do dyspozycji ma rozmaite bronie (podstawowy jest pistolet z nieograniczoną ilością amunicji), którymi może odstrzeliwać nie tylko czyhające na nią potwory, ale również zwierzynę. W ten sposób zdobywa mięso regenerujące zdrowie.

 

Gra oprócz możliwości podróżowania po przepastnym (i niebezpiecznym) kanadyjskim interiorze oferuje też inne atrakcje. Gracze mogą tu zdobywać medale, jeździć na skuterze śnieżnym albo robić zdjęcia (Laura posiada przy sobie aparat fotograficzny), które da się następnie zapisać na VMU.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme