SKLEP
Rayman 2: The Great Escape (N64)

Rayman 2: The Great Escape (N64)

Rayman 2: The Great Escape
  • Premiery
  • Świat: 29.10.1999
  • Europa: 29.10.1999
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Platformowa
  • Liczba graczy: 1

Ocena społeczności

8.211 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Rayman 2: The Great Escape to platformówka wyprodukowana i wydana przez Ubisoft na PlayStation, Nintendo 64 i Segę Dreamcast. Gra trafiła też w późniejszym czasie na PlayStation 2 jako Rayman Revolution. W przeciwieństwie do pierwowzoru “dwójka” była wykonana w 3D.

Akcja gry rozgrywa się w Glade of Dreams, świecie, który najeżdża armia robotów-piratów z kosmosu. Zadaniem głównego bohatera, czyli Raymana, jest odnalezienie 1000 części (na PlayStation 800) jądra planety, tzw. lums, które przebudzą jej strażnika Polokusa.

 

W przeciwieństwie do pierwszej części, która była scrollowaną platformówką, Rayman 2 to gra z w pełni trójwymiarowym światem. Gracz zalicza tu po kolei kolejne poziomy, walczy z robo-piratami, rozwiązuje zagadki i zbiera wspomniane lums. Zebranie odpowiedniej ilości tych ostatnich otwiera drogę do nowych części świata.

 

Umiejętności Raymana na początku są skromne, jednak z czasem się rozwijają. Jego główną bronią są pięści, którymi potrafi miotać orby, a te można dodatkowo naładować, aby siła ataku była większa. Do tego dochodzi strafe’owanie pozwalające unikać wrogich razów, a także możliwość użycia włosów do krótkotrwałego latania.

 

Podczas przygody nasz podopieczny jest zdany nie tylko na siebie. Do jego dyspozycji bywają również oddane niektóre elementy otoczenia, jak wybuchające beczki, duże pióra pozwalające pokonać niebezpieczne tereny czy rakiety dające dostęp do nowych lokacji.

 

Oprócz fabularnych poziomów dostępne są także bonusowe levele, które umożliwiają zdobycie różnych nagród poprzez uczestnictwo w time trialach.

 

Poszczególne wersje gry różniły się od siebie. Wersja na DC posiadała poprawioną grafikę względem N64 oraz nowe minigry odblokowywane po zgarnięciu kryształów. Ta z pierwszej konsoli Sony była natomiast trochę pocięta. Wywalono z niej niektóre poziomy, zmniejszono liczbę znajdziek, ale dodano za to nowe postacie i minigierkę do której dostęp otrzymujemy po odnalezieniu 90 proc. żółtych lums.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme

Miesięcznik PSX Extreme