Mario Tennis
1977V

Mario Tennis

Mario Tennis
  • Premiery
  • Świat: 21.07.2000
  • Europa: 03.11.2000
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Sportowa
  • Liczba graczy: 1-4

Mario Tennis to gra sportowa traktująca o tenisie, w której rywalizują bohaterowie z uniwersów Super Mario. Była to druga część tenisowej serii Nintendo (pierwsza ukazała się na Virtual Boyu). Za jej produkcję odpowiadało studio Camelot, muzykę doń napisał Motoi Sakuraba, kompozytor najlepiej kojarzony dzięki Tales of i Star Ocean.

Na tle innych gier poświęconych tenisowi produkcję Camelot wyróżnia sterowanie. Piłkę uderzamy mając do dyspozycji dwa przyciski (A i B) - pozwala to ją podkręcić w inny sposób. Dalej - wklepując dwa razy ten sam przycisk uderzamy z większą siłę. Kombinować można też jeszcze inaczej, np. naciskając na przemian A i B, co daje efekt w postaci loba lub drop shota, albo przytrzymując je jednocześnie - w takim przypadku odpalamy potężnego smash shota. Łącznie piłkę da się odbijać na siedem sposobów, zaś samo sterowanie jest niezwykle intuicyjne. Pozwala się wdrożyć żółtodziobom, a z drugiej strony daje możliwość rozwijania umiejętności bardziej zaangażowanym graczom.

 

W grze -- względem pierwowzoru z Virtual Boya -- pojawia się jedenaście nowych postaci. Do tych najbardziej znanych, czyli Mario, Luigiego czy Peach, dołączają choćby księżniczka Daisy, Wario, Shy Guy, Donkey Kong, Bird oraz (po raz pierwszy w historii biorąc pod uwagę wszystkie tytuły Nintendo) Waluigi. Co więcej, oprócz tradycyjnych pojedynków tenisowych gra oferuje również bardziej wymyślne warianty zabawy. Są to ring shot (musimy przebić piłkę przez zawieszone pierścienie), bomb tennis (tenis z bombami) i piranha challenge (mięsożerne rośliny z serii Super Mario plują tu w nas piłkami, a my musimy sobie z nimi radzić). Multiplayerowe tryby pozwalają na zabawę maksymalnie czterem osobom.

 

Gra korzysta z funkcji Transfer Paka. Możemy dzięki niemu przenieść postacie i statystyki z Game Boy Color na Nintendo 64, nabyć punkty doświadczenia i z tak rozwiniętymi podopiecznymi grać znowu na GBC. Metodą tą można również odblokowywać nowe korty.

Podobne gry