The Amazing Spider-Man 2 (3DS)

The Amazing Spider-Man 2 (3DS)

The Amazing Spider-Man 2
  • Premiery
  • Świat: 29.04.2014
  • Europa: 02.05.2014
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Przygodowa, Akcja, Otwarty świat
  • Liczba graczy: 1
  • od lat 12
  • przemoc

Ocena społeczności

-0 głosów
-

Ocena PPE.pl

5.0 Czytaj recenzję

The Amazing Spider-Man 2 to gra action-adventure z otwartym światem wyprodukowana przez studio Beenox i wydana przez Activision w 2014 roku na PlayStation 3, PlayStation 4, Xboxie 360, Xboxie One, PC, Wii U i 3DS-ie. Produkcja luźno bazowała na filmie o tym samym tytule.

Punktem wyjścia dla gry są poszukiwania zabójcy wujka Bena, którego śmierć mieliśmy okazję zobaczyć w pierwszym filmie o przygodach Petera Parkera aka Człowieka Pająka. Scena przedstawiająca ten incydent wprowadza w tutejszą historię, a ta, co warto zaznaczyć, nie bazuje bezpośrednio na filmie w reżyserii Marca Webba, zamiast tego przedstawiając alternatywną wersję wydarzeń.

 

Podobnie jak poprzednia odsłona, “dwójka” to gra action-adventure z otwartym światem - w obu przypadkach sceną dla zmagań jest Manhattan. W sequelu nie zabrakło udoskonaleń. Miejscówki wykonane są z większą dbałością o szczegóły, są generalnie bardziej rozległe, samego zaś Spider-Mana ‘wyposażono’ w większą ilość umiejętności.

 

W grze zmieniono nieco sterowanie, w związku z czym poruszanie się po mieście wygląda inaczej. Do wystrzeliwania pajęczyny, która jest naszym tutejszym środkiem lokomocji, używamy dwóch triggerów - każdy odpowiada za jedną dłoń. Wcisnąć możemy też oba przyciski naraz, co zwiększy naszą szybkość.Jednocześnie by móc się poruszać w ten sposób potrzebujemy obiektów, o które pajęczyna może się zaczepić.

 

W produkcji Beenox zaimplementowano system oceniający ‘moralność’ naszego podopiecznego. Regularna walka z przestępczością jest nagradzana, lawiranctwo nie popłaca. Misje podzielono na kilka rodzajów - pomagamy w nich policji, robimy zdjęcia celem zyskania dowodów, ratujemy cywili albo wykonujemy zadania o charakterze skradankowym. Peter przez cały czas ma do dyspozycji swój telefon komórkowy, który służy do zarządzania wiadomościami, umożliwia sprawdzenie co dzieje się w okolicy albo pozwala usprawniać umiejętności. Odwiedzić możemy też dom głównego bohatera, w którym da się powtórzyć zaliczone wcześniej misje. Zadania, względem poprzednika, ogólnie rzecz biorąc dają nam tym razem więcej swobody.

Podobne gry