Yakuza Ishin
19320V

Yakuza Ishin

Yakuza Ishin
  • Producent: Sega
  • Wydawca: Sega
  • Wersja językowa: Japońska
  • Premiery
  • Świat: 22.02.2014
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Przygodowa, Akcja, Bijatyka chodzona, Otwarty świat
  • Liczba graczy: 1

Yakuza: Ishin to gra action-adventure wyprodukowana i wydana przez Sege na PlayStation 3 i PlayStation 4. Tytuł ten był spin-offem popularnej serii Ryu ga Gotoku/Yakuza, a jego akcja toczyła się nie w czasach współczesnych, jak poprzednie odsłony, tylko w epoce Bakumatsu poprzedzającej ważne wydarzenia w historii Japonii.

Głównym bohaterem gry jest Ryoma Sakamoto, postać prawdziwa i o wielkim znaczeniu dla japońskiej historii. Sakamoto początkowo jest samurajem najniższej klasy, z czasem jednak, wraz z pogłębiającą się refleksją nad swoim miejscem w społeczeństwie i innymi perypetiami, wplątuje się on w intrygę, która daje początek wydarzeniom zmierzającym do przemiany Japonii, a konkretnie - do większego otwarcia wyspy na świat i przywrócenia cesarstwa. Podtytuł gry, czyli “Ishin”, można przetłumaczyć właśnie jako “restauracja”.

 

Jeśli chodzi o rozgrywkę, Ishin nie różni się wiele od poprzednich części serii. Zmianą w stosunku do np. “czwórki” i “piątki” jest jednak to, że tym razem gramy tylko jedną postacią. W przypadku systemu walki wciąż mamy do czynienia z czymś, co przywodzi na myśl tradycyjne mordoklepy, choć stopień trudności nie jest wysoki i nie wymaga wyuczania się na pamięć wydumanych strategii (w razie iluś przegranych pod rząd możemy zresztą obniżyć wymagania). Istotną rolę odgrywa przede wszystkim precyzja i umiejętność klepania combosów. Im dłuższy, tym lepsze widowisko.

 

Także i w tej części Yakuzy nie brakuje różnych uatrakcyjniających główny wątek atrakcji, Sakamoto, który żywo przypomina Kazume Kiryu, bohatera ‘współczesnych’ gier z serii, może poświęcić swój czas na wędkarstwo, karaoke (przypomina grę rytmiczną), hazard i kilka innych zajęć. Ba, jest nawet w stanie zatrudnić się jako sprzedawca w sklepie albo trenować rąbiąc drewno.

 

Ci nabywcy gry, którzy posiadali PS Vita, mogli liczyć na dodatkowe bonusy. Twórcy udostępnili bowiem darmową aplikację pozwalającą nam odwiedzić jaskinię hazardu i ograć kilka minigier, wśród nich m.in. poker i oichokabu.

Recenzje

Podobne gry