Scooby-Doo! Night of 100 Frights
1105V

Scooby-Doo! Night of 100 Frights

Scooby-Doo! Night of 100 Frights
  • Premiery
  • Świat: 20.05.2002
  • Europa: 16.08.2002
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Platformowa
  • Liczba graczy: 1

Scooby-Doo! Night of 100 Frights to platformówka wyprodukowana przez amerykańskie Heavy Iron Studios i wydana przez THQ na konsolach PlayStation 2, GameCube oraz Xbox. Tytuł powstał na podstawie popularnej kreskówki, którą po raz pierwszy wyemitowano pod koniec lat 60.

Night of 100 Frights stara się odwzorować formułę kreskówki. Scooby wraz ze swoimi przyjaciółmi, czyli Shaggym, Wilmą, Fredem i Daphne, trafiają do rezydencji zwanej Mystic Manor. Na miejscu spotykają Holly, znajomą Daphne, która informuje ich o zniknięciu wujka wynalazcy. Wkrótce do jej krewnego dołącza reszta członków ekipy. Z wyjątkiem Scooby’ego, ostatniego na placu boju. Musi on rozwikłać zagadkę zakapiora określanego jako Mastermind. W zadaniu tym przeszkodzą liczne straszydła.

Scooby, w którego się wcielimy, dysponuje kilkoma umiejętnościami. Pies może biegać, skakać, atakować i używać różnych gratów napotykanych po drodze (otwierających np. dostęp do miejsc wcześniej będących poza zasięgiem jego możliwości). Towarzyszy nam wskaźnik energii, która spada ilekroć podopieczny zostanie uderzony przez przeciwnika lub przestraszony. Co warto dodać, w trakcie zmagań spotkamy wielu przeciwników znanych z kreskówki odgrywających rolę bossów.

Jak na platformera przystało, nie brakuje tu zbieractwa. Możemy np. zbierać żetony z podobiznami antagonistów. Po znalezieniu takowego otrzymujemy dostęp do ciekawostek na ich temat. Oprócz tego są także przekąski. Nie musimy ich szukać, ale jeśli zdecydujemy możemy odblokować bonusową zawartość.

Jako ciekawostkę warto także dodać, że otoczenie/dekoracje przed domostwem, gdzie toczy się akcja, zmienia się w zależności od pory roku. Inaczej jest w święta, inaczej w nowy rok, jeszcze inaczej w Dzień św. Patryka itd. itp.

Podobne gry