Resogun (PS3)

Resogun (PS3)

Resogun
  • Premiery
  • Świat: 17.12.2014
  • Europa: 17.12.2014
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Strzelanina
  • Liczba graczy: 1-2
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak
  • od lat 3

Ocena społeczności

8.110 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Resogun to strzelanka (shmup) wyprodukowana przez niezależne studio Housemarque, twórców między innymi Super Stardust HD. Tytuł wydano na PlayStation 4, PlayStation 3 oraz PlayStation Vicie w cyfrowej dystrybucji. Inspiracją dla Resogun były takie gry jak choćby kultowy Defender czy seria DoDonPachi.

Zadanie jest proste - kierując niewielkim stateczkiem musimy odbić atak kosmitów. Na zaliczenie czeka pięć poziomów, które składają się z trzech plansz. Same plansze mają kształt okręgu, tak że Resogun pod tym względem nie przypomina wielu innych [scrollowanych] shmupów.

 

Podczas rozgrywki zmagamy się z nacierającą armią kosmitów, omijając przy okazji wystrzelone przez oponentów pociski i różne inne graty będące efektem odbywającej się zadymy. Na każdym poziomie możemy zaangażować się w ratowanie uwięzionych ludzi. Aby to uczynić, najpierw należy zniszczyć tak zwanego Keepera, a następnie przetransportować ocalałych w bezpieczne miejsce. Jeśli się nie wyrobimy, nieszczęśnicy umrą, jeśli natomiast cała akcja zakończy się sukcesem - otrzymamy bonusy, np. bomby lub dodatkowe życia.

 

Gracz posiada do dyspozycji rozmaite środki przydające się podczas zmagań. Są to między innymi standardowe bronie typu bomby czy różnego rodzaju pociski, a także potężne efektowne ataki Overdrive, które możemy odpalić po zgarnięciu odpowiedniej ilości zielonych wokseli będących pozostałością po zniszczonych wrogach. W Resogun, jak przystało na shmupa, nie brakuje też tradycyjnych power-upów - osłon czy boosta służącego do wychodzenia z opresji w gorących sytuacjach. Umiejętne dysponowanie tymi dobrami jest wskazane, ponieważ produkcja Housemarque potrafi stawić opór. Nie tylko ilości przeciwników są tu wielkie, każdy poziom wieńczy ponadto starcie z ogromnymi gabarytowo bossem.

 

Resogun da się zaliczyć przy jednym posiedzeniu, ale twórcy pomyśleli też o replayability implementując tryb co-op dla dwóch graczy oraz sieciowe rankingi z najlepszymi wynikami.

Podobne gry