V-Rally: '97 Championship Edition (PSone)

V-Rally: '97 Championship Edition (PSone)

V-Rally: '97 Championship Edition
  • Producent: Eden Studios
  • Wydawca: Infogrames
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: Lipiec 1997
  • Europa: Lipiec 1997
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Wyścigi
  • Liczba graczy: 1-2

Ocena społeczności

7.467 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

V-Rally: '97 Championship Edition to gra wyścigowa traktująca o rajdach wyprodukowana przez francuskie Eden Studios i wydana przez Infogrames na PlayStation w 1997 roku. W Stanach Zjednoczonych ukazała się pod tytułem Need for Speed: V-Rally.

V-Rally traktuje o rajdach, posiada nawet licencję World Rally Championship, ale trochę różni się od tego, co inni mogą znać np. z serii Colin McRae Rally. W grze Eden Studios nieco inaczej rozłożono bowiem akcenty - zamiast wykręcania jak najlepszych czasów ścigamy się tutaj z konkurentami obecnymi na torze.

 

Do wyboru mamy samochody, które (przeważnie, bo jest też kilka innych) brały udział w rywalizacji w sezonie ‘97, czyli Mitsubishi Lancer Evo VI, Subaru Impreza, Toyota Corolla, Nissan Almera, Skoda Felicia, Ford Escort, Citroex Saxo, Renault Megane, Peugeot 106, Peugeot 306 i Seat Ibiza. Twórcy zaoferowali trzy tryby rozgrywki: Time Trial (jazda na czas), Arcade i Championship. W mistrzostwach rywalizujemy z trzema konkurentami odwiedzając Indonezję, Anglię, Kenię, Francję (Korsykę), Hiszpanię, Nową Zelandię, Alpy i Szwecję. Każde z tych miejsc to wyścigi w innych warunkach - dżungla, śnieg, lasy, piach, kręte górskie uliczki itd. W zależności od zajętej pozycji jesteśmy nagradzani stosowną ilością punktów, które następnie dodaje się do klasyfikacji generalnej. Wspomniany Arcade to natomiast coś z grubsza podobnego do Championship, choć zmagamy się w nim jeszcze z odmierzanym do końca czasem.

 

W V-Rally gracz może wybierać spośród trzech poziomów trudności. Im jest on wyższy, w tym większej ilości rajdów musi wziąć udział. Gra wymaga też wtedy większej precyzji w prowadzeniu samochodu, a przeciwnicy są nie tylko szybsi, ale również bardziej agresywni. Dachowania są tu na porządku dziennym.

 

V-Rally w momencie premiery mogło się pochwalić dobrymi ocenami. W 1997 roku była to z pewnością czołowa pozycja dla fanów rajdów samochodowych, którzy nie posiadali Segi Saturn, a tym samym nie mieli dostępu do Sega Rally.

Podobne gry