SKLEP
Aconcagua (PSone)

Aconcagua (PSone)

Aconcagua
  • Producent: SCE Japan
  • Wydawca: Sony Computer Entertainment
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 01.06.2000
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Przygodowa
  • Liczba graczy: 1

Ocena społeczności

6.720 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Aconcagua to przygodówka point-and-click wyprodukowana i wydana przez japoński oddział Sony Computer Entertainment na PlayStation. Tytuł ukazał się połowie 2000 roku i nie opuścił oficjalnie granic Japonii. Gra była w swoim czasie porównywana do serii Dino Crisis, Parasite Eve i Resident Evil.

Sceną gry jest fikcyjna, przechodząca zawirowania polityczne Meruza, która powstała po odłączeniu od Argentyny połowy terytorium. Jedną z głównych bohaterek Aconcagui jest Pachamama, 33-letnia działaczka ruchu dążącego do obalenia dyktatora nowo powstałego państwa. Podróżuje ona po kraju prowadząc kampanię przeciwko władzom, co spotyka się z ich srogim odwetem. W samolocie, w którym leci, zostaje podłożona bomba. Maszyna rozbija się niedaleko szczytu tytułowej góry, ale katastrofę przeżywa pięć osób, w tym cel zamachu. Zadaniem ocalałych będzie ujść z życiem radząc sobie nie tylko z ciężkimi warunkami pogodowymi, ale także z wysłanymi na miejsce wypadku rządowymi wojskami.

 

Nasz cel jest pozornie prosty - zejść z góry kierując piątką wspomnianych ocalałych. Oprócz Pachamamy są to dziennikarz Kato, podająca się za dziennikarkę tajemnicza Julia, inżynier Steve i niejaki Lopez. Strukturę rozgrywki podzielono na misje, które za każdym razem stawiają przed nami jakieś wytyczne. Zazwyczaj musimy sobie radzić z surowymi warunkami (rzadziej z wrogo nastawionymi żołnierzami), rozwiązując napotkane problemy i wykazując się kreatywnością godną MacGyvera. Każda z postaci posiada przy tym jakąś unikalną umiejętność (przełączamy się między nimi swobodnie jednym przyciskiem) niejednokrotnie przydającą się w trakcie zmagań z matką naturą. Podczas rozgrywki podejmujemy też decyzje rzutujące na zakończenie. W grze znajduje się łącznie ponad 80 minut cut-scenek opowiadających historię. 

 

Aconcagua, jak zaznaczyliśmy na wstępie, nie wyszła poza Japonią, choć były takie plany. Zachodnich graczy ominęła tym samym perełka, którą chwalono za bardzo dobrą fabułę, muzykę i niezłą jak na swoje czasy oprawą graficzną.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme

Miesięcznik PSX Extreme