SKLEP
Resident Evil: Dead Aim (PS2)

Resident Evil: Dead Aim (PS2)

Resident Evil: Dead Aim
  • Producent: Capcom
  • Wydawca: Capcom
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 13.02.2003
  • Europa: 09.07.2003
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Strzelanina, Akcja
  • Liczba graczy: 1

Ocena społeczności

6.329 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Resident Evil: Dead Aim to shooter wykorzystujący lightguna, który ukazał się na PlayStation 2 w 2003 roku. Za produkcję i wydanie gry odpowiadał Capcom. W Dead Aim podczas rozgrywki akcję mogliśmy obserwować z perspektywy pierwszej i trzeciej osoby.

Dead Aim to czwarta część serii, którą w Japonii wydawano pod szyldem Gun Survivor (na Zachodzie poszczególne jej odsłony ukazywały się pod różnymi tytułami). Pierwsze dwie na tapetę brały Resident Evil, trzecią poświęcono Dino Crisis.

 

W przeciwieństwie do drugiego Survivora, Dead Aim opowiada zupełnie nową historię w ramach znanego uniwersum. W grze wcielamy się głównie w Bruce’a McGiverna, agenta amerykańskiego rządu, którego zadaniem jest powstrzymać niejakiego Morpheusa D. Duvala (byłego członka zespołu naukowego Umbrelli) i zdobyć próbkę śmiercionośnego wirusa T. W dalszej części pokierujemy też poczynaniami Fong Ling, agentki chińskiego. Wydarzenia rozgrywają się na pokładzie dużego statku wycieczkowego.

 

Gameplay rozwija formułę wcześniejszych Survivorów. Tym razem akcję śledzimy z dwóch perspektyw, co dzieli grę na de facto dwa różne segmenty. Pierwszy przypomina tradycyjne części serii, czyli eksplorujemy nieprzyjazne miejsca zbierając niezbędne do poczynienia postępów przedmioty i czytając dokumenty lepiej objaśniające fabułę. Walkę natomiast obserwujemy już z oczu podopiecznego. Używać możemy tradycyjnego kontrolera do PS2, a także GunCona 2 i mysz podłączaną pod USB. Do dyspozycji mamy m.in. pistolety, w tym magnum, strzelbę i karabin maszynowy. Jednakże pomimo charakteru gry amunicję trzeba oszczędzać, bo nie ma jej wcale tak dużo.

 

Resident Evil: Dead Aim zbierał noty niewiele powyżej przeciętnej i nie zapisał się szczególnie w świadomości graczy. Bruce i Fong Ling trafili jednak do Namco x Capcom, eRPeGa, w którym występowały najpopularniejsze postacie obu tytułowych firm.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme

Miesięcznik PSX Extreme