Colony Wars: Vengeance (PSone)

Colony Wars: Vengeance (PSone)

Colony Wars: Vengeance
  • Producent: Psygnosis
  • Wydawca: Psygnosis
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 31.10.1998
  • Europa: 31.10.1998
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Akcja
  • Liczba graczy: 1

Ocena społeczności

6.323 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Colony Wars: Vengeance to gra akcji z udziałem statków kosmicznych wyprodukowana i wydana przez Psygnosis na PlayStation w 1998 roku. Vengeance to druga odsłona serii Colony Wars, która zadebiutowała na pierwszej konsoli Sony rok wcześniej.

Akcja Vengeance rozgrywa się sto lat po wydarzeniach przedstawionych w oryginale. Ziemskie imperium zostaje pokonane przez Ligę Wolnych Światów i zamknięte w systemie Sol przy użyciu nieznanej technologii. Odcięcie od reszty wszechświata powoduje, że niegdysiejsza potęga upada, pogrążając się w coraz częstszych bratobójczych konfliktach. Od całkowitej samozagłady ratuje ją pojawienie się Krona, który zrzesza pod jednym sztandarem walczące frakcje, obiecując zemstę i znalezienie sposobu na wydostanie się z kosmicznego więzienia.

 

W przeciwieństwie do pierwszej części tym razem gracz wcieli się w pilota imperium, choć fundamenty rozgrywki nie zmieniły się wiele. Większość misji toczy się w przestrzeni kosmicznej, a twórcy przygotowali kilka statków, które posiadają unikalne dla siebie cechy, np. zestaw broni. Wyposażenie składa się jednak nie tylko ze standardowego uzbrojenia. Oprócz rakiet czy torped do naszej dyspozycji oddano również impuls elektromagnetyczny obezwładniający cel i linkę z hakiem służącą do przejmowania cennych obiektów. Statek wyposażono także w osłonę - póki nie zostanie zniszczona, jesteśmy bezpieczni. Ta sama zasada tyczy się przeciwników.

 

Vengeance oferuje kilka nowości. Jedną z nich jest możliwość ulepszania parametrów statku. Ułatwiono też celowanie i przedstawiono misje rozgrywające się nad powierzchnią planet, podczas których naszym głównym celem nie jest walka, tylko sterowanie statkiem transportowym. Zdarzają się też starcia z bossami.

 

Druga część Colony Wars, podobnie jak pierwsza, może się pochwalić nieliniową strukturą narracji. Historię podzielono na “Akty”, na te z kolei składa się kilka misji. W zależności od naszych poczynań (zaliczenie lub niezaliczenie zadania) lub wyborów fabuła rozwija się inaczej, a wieńczy ją kilka możliwych zakończeń.
 

Podobne gry