Alien Trilogy
4333V

Alien Trilogy

Alien Trilogy
  • Premiery
  • Świat: Luty 1996
  • Europa: Marzec 1996
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Strzelanina FPP
  • Liczba graczy: 1

Alien Trilogy to strzelanina fpp, która przedstawia wydarzenia rozgrywające się na przestrzeni trzech pierwszych filmów z cyklu Obcy. Tytuł ukazał się na PlayStation i Saturnie w 1996 roku. Za jego produkcję odpowiadało studio Probe Entertainment.

W Alien Trilogy przejmujemy kontrolę nad porucznik Ripley, którą przebijemy się przez trzy sekcje oparte na trylogii filmowej. Będą to opuszczony statek z “Obcego”, kompleks LV426 z “Obcego-decydujące starcie” oraz planeta-więzenie z “Obcego: Przebudzenie”. Każda z sekcji liczy sobie około dziesięciu misji, a te wymagają z kolei spełnienia jakichś wytycznych: zabicia pewnej liczby przeciwników, znalezienia ważnego przedmiotu lub przełączenia przycisku/ów. Pod ich koniec jesteśmy podsumowywani rozmaitymi statystykami.

 

Życie uprzykrzają nam koszmarki znane fanom filmów - od facehuggerów aż po królowe obcych, z którymi walka toczy się zwykle w ostatniej misji danej sekcji. Czasami są to też pracownicy Korporacji - zarówno ci zarażeni, jak i mający cel przeszkodzić nam w zadaniu. Z biegiem czasu poziom trudności rośnie. Przeciwników jest więcej, a dalsze poziomy -- pełne wijących się ciemnych korytarzy, schodów, ukrytych pomieszczeń (odkrywanych za pomocą choćby granatów) czy przełączników -- robią się bardziej skomplikowane.

 

Twórcy do naszej dyspozycji oddali kilka rodzajów broni, które także nie odbiegają od filmowego kanonu. Będą to pistolety, strzelby, miotacze ognia i bardziej futurystyczne zabawki jak pulse gun. Amunicję i medykamenty znajdujemy porozrzucaną po różnych kątach odwiedzanych lokacji. W trakcie eksploracji zgubić nam się nie pozwali mapka, a niektóre gadżety ułatwią np. poruszanie się w ciemnościach.

 

Alien Trilogy oceniane było bardzo pozytywnie. W swoim czasie gra uchodziła za jeden z najlepszych konsolowych FPS-ów. Na plus wyróżniał się zwłaszcza klimat produkcji i jej rozbudowanie.

Recenzje
  • 8.0
    Alien Trilogy Zazwyczaj nie gustuję w grach z pod gatunku FPP, jednak jest kilka tytułów, które mnie urzekły....

Podobne gry