Guardian's Crusade

Guardian's Crusade

7,1
22 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 7.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Tamsoft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
40 godzin
Premiery
Świat:
23.09.1998
Europa:
26.03.1999
Producent:
Tamsoft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
40 godzin
Premiery
Świat:
23.09.1998
Europa:
26.03.1999

Guardian's Crusade - opis gry

Guardian’s Crusade to japońska gra RPG wyprodukowana przez japońskie studio Tamsoft i wydana w Europie przez Activision w 1999 roku. Tytuł powstał z myślą o różnych grupach wiekowych, ale głównym jego założeniem było wprowadzić w świat RPG młodszych odbiorców.

Głównym bohaterem gry jest młody chłopak Knight, posłaniec, któremu towarzyszy wróżka Nehani. Oboje odnajdują pewnego dnia tajemniczego różowego zwierza i nadają mu imię Baby. Cudak sprawia oczywiście, że protagonista będzie musiał zakasać rękawy i spakować toboły. Przygoda rozpoczyna się mniej więcej w momencie, gdy Knight ma wizję - dowiaduje się mianowicie, iż musi dostarczyć zgubę do God’s Tower, gdzie na Baby czeka jego mama.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Guardian’s Crusade to dość tradycyjny japoński eRPeG, w którym potyczki odbywają się w systemie turowym. Grę Tamsoft wyróżnia jednak kilka znaczących rzeczy. Po pierwsze, świat odwzorowano z zachowaniem proporcji. To znaczy, że nie ma tu mapy świata z miniaturowymi lokacjami. Było to sporym osiągnięciem w czasach pierwszego PlayStation. Po drugie, gracz sam decyduje czy brać udział w walce, czy nie. Podczas eksploracji przeciwnicy są widoczni jako duchy i można ich unikać. Wielkość ducha informuje o sile potencjalnego oponenta. Oczywiście nierzadko się zdarza, że Knight zostaje zauważony, ale w podobnych sytuacjach może mu pomóc większa szybkość lub umiejętność skradania.

 

I wreszcie po trzecie - Knight ma do dyspozycji zabawki (Living Toys), które pomagają podczas starć. Każda zabawka posiada specyficzne właściwości, a nawet coś, co można nazwać profesją. Zasadniczo dzielą się one na cztery rodzaje: Attackers, Helpers (specjalizują się w pozytywnych i negatywnych statusach), Healers i Miscellaneous (pożyteczne poza walką lub nie dające się przypisać do pozostałych kategorii). Podziały sięgają jednak jeszcze dalej, bowiem niektóre zabawki zostają z nami do końca pojedynku, niektóre trzeba przywoływać wielokrotnie, a z pomocy jeszcze innych można skorzystać tylko raz. Living Toys przywołuje się używając punktów PP.

Wideo - Guardian's Crusade

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper