Scribblenauts Unmasked : A DC Comics Adventure (Wii U)

Scribblenauts Unmasked : A DC Comics Adventure (Wii U)

Scribblenauts Unmasked : A DC Comics Adventure
  • Producent: 5th Cell
  • Wydawca: Warner Interactive
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 24.09.2013
  • Europa: 24.09.2013
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Logiczna
  • Liczba graczy: 1

Ocena społeczności

8.51 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Scribblenauts Unmasked: A DC Comics Adventure to dwuwymiarowa gra logiczna wyprodukowana przez studio 5th Cell na PC, Wii U i 3DS-a. Unmasked to piąta część serii. Największą nowością było w niej pojawienie się bohaterów i miejsc z uniwersów wydawnictwa DC Comics.

Scribblenauts to side-scrollowana dwuwymiarowa gra logiczna, w której przejmujemy kontrolę nad niejakim Maxwellem. Nasz podopieczny musi zbierać przedmioty zwane “Starites” pozwalające na przechodzenie do kolejnego poziomu. Grę wyróżnia unikalny pomysł - Maxwell posiada notatnik, dzięki któremu może powoływać do życia rozmaite rzeczy i istoty - wystarczy doń tylko wpisać odpowiedni rzeczownik. Np. gdy widzimy Starite będące poza naszym zasięgiem musimy wpisać “ladder”, by otrzymać dostęp do drabiny, która w prosty sposób pozwala sięgnąć po skarb. Notatnik głównego bohatera daje ogromne możliwości kombinowania i testuje naszą zdolność kreatywnego rozwiązywania problemów.

Unmasked te możliwości jeszcze poszerza, dorzucając do słownika kilka tysięcy terminów związanych z uniwersum wydawnictwa DC Comics. W grze pojawia się mnóstwo postaci z kart komiksów - te najbardziej popularne (Batman, Superman, Wonder Woman) oraz te mniej (Bloodwynd, Matter-Eater Lad). Nie brakuje też miejsc zapewne świetnie znanych fanom. Naszą bazą wypadową jest jaskinia Batmana, ale odwiedzimy również Metropolis, Gotham City, Atlantydę Aquamana, Central City czy bazę Green Lantern.

Dostęp do nowych miejscówek odblokowujemy zdobywając reputację, a ta wpada nam po rozwiązaniu jakiejś zagwozdki. Oczywiście superbohaterowie są tu nie tylko dla picu - możemy skorzystać z ich zdolności, np. wzrokiem Supermana roztopić lodowy blok, w którym znajduje się klucz.

Powraca także motyw po raz pierwszy przedstawiony w poprzedniej części serii (Scribblenauts Unlimited), czyli możliwość dodania przymiotnika do rzeczowników. Możemy w ten sposób zmodyfikować różne napotykane obiekty lub pozycje ze słownika. Stworzyć Zombie Batmana lub Super Doomsdaya na przykład.

Podobne gry