Fire Blade
1037V

Fire Blade

Fire Blade
  • Premiery
  • Świat: 16.06.2002
  • Europa: 28.06.2002
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Strzelanina, Akcja
  • Liczba graczy: 1

Fire Blade to gra akcji, w której przejmujemy kontrolę nad wojskowym helikopterem. Za jej produkcję odpowiadało studio Kuju Entertainment, a za wydanie Midway. Tytuł ukazał się na konsolach PlayStation 2, Xbox oraz GameCube (ta ostatnia wersja ukazała się tylko w USA).

Gra posiada szczątkową fabułę. Pozwala nam się ona wcielić w pilota należącego do tytułowego elitarnego oddziału Fire Blade. Zasiada on za sterami supernowoczesnego helikoptera próbując powstrzymać terrorystów z tzw. Zjednoczonych Stanów Wschodu (United Eastern States).

Kampania podzielona jest na cztery rozdziały, a każdy z rozdziałów składa się z pięciu pomniejszych misji. W sumie jest ich dwadzieścia. Akcja toczy się w czterech różnych miejscach: Europie, Stanach Zjednoczonych, Ameryce Południowej oraz Arktyce. Fire Blade rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, ale uzbrojenie będące na wyposażeniu naszej maszyny jest stosunkowo przyziemne. W trakcie całej kampanii otrzymamy do dyspozycji między innymi karabiny maszynowe, rakiety wystrzeliwane chmarami, rakiety samonaprowadzające, pociski elektromagnetyczne mogące unieruchomić nieprzyjaciela na kilka minut oraz rail gun. Wyposażenie zależne jest od misji, jaką aktualnie wykonujemy.

Na tym nasze możliwości się nie kończą. Na uwagę zasługuje stealth mode, który pozwala zniknąć z oczu i radarów wroga, co przydaje się bardzo w przypadku niektórych misji, tryb snajperski czy turbo boost pozwalający błyskawicznie wycofać się gdy sytuacja jest gorąca.

Misje stawiają przed nami rozmaite wytyczne. Raz może chodzić o powstrzymanie ofensywy nieprzyjaciela, innym razem o wysadzenie mostu, a jeszcze innym o udzielenie pomocy oddziałom specjalnym próbującym zatrzymać pociąg. Niektóre z zadań należy zaliczyć w wyznaczonym czasie.

Podobne gry