Disney's Stitch: Experiment 626
661V

Disney's Stitch: Experiment 626

Disney's Stitch: Experiment 626
  • Premiery
  • Świat: 19.06.2002
  • Europa: 27.09.2002
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Platformowa
  • Liczba graczy: 1
  • od lat 3

Disney's Stitch: Experiment 626 to gra zręcznościowa wyprodukowana przez High Voltage Software i wydana przez Disney Interactive tylko na PlayStation 2. Tytuł był prequelem filmu animowanego Lilo & Stitch.

Akcja gry toczy się przed wydarzeniami ukazanymi we wspomnianym na wstępie filmie, a konkretnie między ‘narodzinami’ stworzonego przez doktora Jookibę Stitcha (tytułowego Eksperymentu 626) a jego wylądowaniem na Ziemi. Pierwszym zadaniem sympatycznego (jak dla kogo) mutanta będzie udanie się do laboratorium niejakiego doktora Habbitrale’a, który usiłuje stworzyć mutanta potężniejszego niż główny bohater. Rywalizacji między doktorami przypatruje się kapitan Gantu.

W produkcji High Voltage poruszamy się po trójwymiarowych planszach (trójwymiarowych, lecz w rzeczywistości dość liniowych), a naszym najważniejszym zadaniem jest poszukiwanie próbek DNA dla doktora Jookiby, które pozwolą odblokować kolejne plansze. Experiment 626 ma wprawdzie swoje ostre pazury, ale ich nie używa. Zamiast tego dysponuje blasterami (maksymalnie czterema jednocześnie).

Standardową rozgrywkę urozmaica pistolet wystrzeliwujący linkę z hakiem oraz jetpack. Obydwa gadżety są jednak dostępne tylko na konkretnych planszach. W przypadku tych z jetpackiem musimy przelatywać przez obręcze, aby uzupełniać na bieżąco paliwo.

Eksplorując plansze tu i ówdzie natkniemy się również na taśmy filmowe. Odblokowują one bonusowe materiały video w sekcji Secrets.

Gra generalnie jest prosta i ewidentnie została stworzona z myślą o młodszych odbiorcach. Liczba żyć jest nieograniczona a w przypadku wpadki cofamy się do ostatniego checkpointu.

Podobne gry