SKLEP
Ehrgeiz: God Bless The Ring
3593V

Ehrgeiz: God Bless The Ring

Ehrgeiz: God Bless The Ring
  • Producent: Dream Factory
  • Wydawca: Squaresoft
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 17.12.1998
  • Europa: 08.01.2000
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Bijatyka
  • Liczba graczy: 1-2

Ehrgeiz: God Bless The Ring jest trójwymiarową bijatyką wyprodukowaną przez studio DreamFactory i wydaną przez Squaresoft na PlayStation w 1998 roku (wcześniej pojawiła się wersja na automaty). Tytuł doczekał się rozgłosu zwłaszcza dzięki bohaterom Final Fantasy VII, którzy zasilili tutaj szeregi grywalnych postaci.

Ehrgeiz jest bijatyką w pełni trójwymiarową, pozwalając na swobodne poruszanie się po arenach niekiedy wypełnionych interaktywnymi elementami. Postaci prezentujących różne style walki do wyboru jest kilkanaście - w tym wspomniani bohaterowie Final Fantasy VII (Cloud, Tifa, Yuffie, Sephiroth, Vincent, Zack i przypominający Reda XIII Django). Każda z nich ma tak samo istotne wady i zalety, toteż wymagane jest od nas wypracowanie odpowiedniej strategii przy każdym oponencie.

 

Podczas walk do wyprowadzania ciosów używamy trzech przycisków, które odpowiadają za ataki na różnych wysokościach (low, mid i high). Czwartym odpalamy specjale, ale możemy także blokować i skakać. W Ehrgeiz istnieje także przycisk odpowiedzialny za przełączanie się między lockowaniem na przeciwniku a swobodnym bieganiem po planszy.

 

W Ehrgeiz zaimplementowano unikalny jak na bijatyki tryb Brand New Quest: The Forsaken Dungeon, który jest w istocie grą w grze. Wcielamy się w nim w dwójkę archeologów przeczesujących lochy w poszukiwaniu artefaktów. Te posiadają losowo generowane pomieszczenia i bossów do ubicia. W stylu RPG będziemy zbierać bronie, zbroje, materie oraz inne przydatne przedmioty. Ważne będzie także pożywienie, którego różne rodzaje wpływają na różne parametry. W przypadku kłopotów archeologowie mogą wrócić do bazy wypadowej (miasta), a gdyby znudziły ich (nas) zwykłe obowiązki mogą wziąć udział w kilku minigrach albo pohandlować winami.  

 

Pomimo ewidentnego na pierwszy rzut oka fan-serwisu Ehrgeiz uchodziło za przyzwoitego przedstawiciela gatunku. Za grę odpowiadał Seiichi Ishii, jedna z najważniejszych osób odpowiedzialnych za Virtua Fighter i pierwsze części Tekkena.

Recenzje

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme