Parasite Eve (PSone)

Parasite Eve (PSone)

Parasite Eve
  • Premiery
  • Świat: 29.03.1998
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG, Horror
  • Liczba graczy: 1

Ocena społeczności

8.7188 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Parasite Eve to gra RPG z elementami akcji i horroru, wyprodukowana i wydana przez Squaresoft w 1998 roku na PlayStation.

Główną bohaterką Parasite Eve jest nowojorska policjantka Aya Brea. Historia rozpoczyna się w bożonarodzeniowe święta 1997 roku od incydentu w Carnagie Hall, gdzie zebrani podczas opery widzowie ulegają nagłemu samospaleniu - z wyjątkiem bohaterki, jej partnera i śpiewaczki Melissy Pearce, która w enigmatyczny sposób infomuje Aye, że jej mitochondria nie jest jeszcze gotowa. Scenariusz gry, w którym połączono fikcję z mniej lub bardziej prawdziwymi naukowymi teoriami, rozegra się na przestrzeni tygodnia, dostarczając szokujących wyjaśnień wydarzeń mających miejsce w przetrzebionym i zaszczutym Nowym Jorku.

 

Parasite Eve stanowi interesującą fuzję action-adventure z grą RPG. Trudno właściwie powiedzieć, czego jest tu więcej. Pojedynki są przeważnie losowe - w trakcie eksploracji przenosimy się na oddzielne pole walki, po którym możemy się swobodnie poruszać. Aya używa (głównie) broni palnej, ale ma także do dyspozycji tzw. Parasite Energy, którą od biedy można porównać do magii z innych RPG-ów Square. Ataki mają oczywiście swój zasięg, więc nie możemy stać gdzieś w dalekim rogu ekranu, wystrzeliwując bezproblemowo przeciwników.

 

W grze zaimplementowano system ATB odmierzający czas do ponownego wyboru komendy, a także możliwość usprawniania posiadanych spluw. Aya zdobywa ponadto doświadczenie - po każdym wbitym levelu otrzymuje pulę punktów, które możemy rozdysponować na poprawę rozmaitych atrybutów.

 

Po zakończeniu głównego wątku gracz otrzymuje dostęp do EX Game, czyli swoistego New Game+ znanego z wielu innych tytułów Kwadratowych. Może w nim spróbować wspiąć się na szczyt Chrysler Building, na którego ostatnim piętrze czeka prawdziwy szwarccharakter.

 

Parasite Eve to jeden z największych klasyków Square. Gra doczekała się sequela pt. Parasite Eve II i duchowego spadkobiercy w postaci The 3rd Birthday z PSP.

Podobne gry