Mario Golf : World Tour (3DS)

Mario Golf : World Tour (3DS)

Mario Golf : World Tour
  • Premiery
  • Świat: 02.05.2014
  • Europa: 02.05.2014
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Sportowa
  • od lat 3

Ocena społeczności

7.23 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Mario Golf: World Tour jest grą traktującą o golfie, w której udział biorą największe gwiazdy ze świata Nintendo z Mario na czele. Grę wyprodukowało studio Camelot Software Planning, a wydała ją firma Nintendo w 2013 roku wyłącznie na konsolę przenośną 3DS. 

Produkcja Ninny łączy w sobie symulator golfa z jego wersją w ujęciu arcade. Trzon rozgrywki został nietknięty względem poprzednich części - zabawa w dalszym ciągu bazuje na refleksie i sprowadza się do trzykrotnego wciśnięcia przycisku z właściwym timingiem, żeby grajek uderzył kijem w piłkę. Wciąż dostępna jest też opcja dla bardziej leniwych graczy, gdzie ustalamy jedynie siłę zamachu, a automat zajmuje się resztą, odbierając tym samym całą frajdę. Biorąc zamach, rzecz jasna trzeba wziąć poprawkę na warunki atmosferyczne czy ukształtowanie terenu, aby umieścić piłkę w dołku w możliwie jak najmniejszej liczbie podejść.

 
Do zawodów przystępuje tradycyjnie plejada bohaterów (m.in. Mario, Yoshi, Donkey Kong, Peach, Luigi itd.). Łącznie 16 grywalnych, w tym 4 ukrytych, można też zagrać swoim Mii-ludkiem. W karierze, gdzie bierzemy udział w licznych turniejach, szlifujemy handicap, a zgromadzone monetki przeznaczamy na zakup lepszego sprzętu (kije, stroje, piłki). Nowinką jest obecność dopałek w znakach zapytania na polach golfowych, które wywołują różne efekty - np. piłka pali drzewa czy powstają trampoliny, umożliwiające odbicie się nad przeszkodami. Udane uzupełnienie dla superstrzałów, które jeszcze bardziej podkreśla arcade'owy charakter rozgrywki.
 
Mecze rozgrywane są w lokacjach, które różnią się topografią terenu. Plansze osadzono w lesie, na plaży, na pustyni, w zamku, a nawet na dnie oceanu. Osoby, które chcą potrenować mogą wziąć udział w kursach szkoleniowych z trybie Castle Club.Po raz pierwszy dostępny jest też sieciowy multiplayer oraz lokalny wariant, obsługujący maksymalnie 4 graczy. 
Podobne gry