SKLEP
Monster Hunter Portable 3rd HD Ver.
983V

Monster Hunter Portable 3rd HD Ver.

Monster Hunter Portable 3rd HD Ver.
  • Producent: Capcom
  • Wydawca: Capcom
  • Wersja językowa: Japońska
  • Premiery
  • Świat: 25.08.2011
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG, Przygodowa
  • Liczba graczy: 1-4

Monster Hunter Portable 3rd HD Ver. to gra action RPG wyprodukowana i wydana przez Capcom. Tytuł ukazał się tylko na konsoli PlayStation 3 i oficjalnie (podobnie jak pierwowzór, na którym bazował) nie ukazał się na Zachodzie.

Wersja HD jeśli chodzi o zawartość praktycznie nie różni się oryginału z PSP.

W Monster Hunter Portable 3rd nacisk na fabułę praktycznie nie istnieje. Rozgrywkę rozpoczynamy od stworzenia naszego avatara, którego zadaniem będzie piąć się w hierarchii łowców. Lwia część gry polega na polowaniu na potwory - większe i mniejsze.

Bazą wypadową dla naszych zmagań jest tym razem wioska Yukumo, której architektura przywodzi na myśl feudalną Japonię. Nowością w MHP3rd są rozbudowane opcje związane z kotopodobnymi pomocnikami - Felyne. Po pierwsze, możemy je dozbrajać fundując bronie, hełmy i zbroje. Po drugie, istnieje możliwość zabierania ich na polowania, dzięki czemu przeciwnicy kierują ataki nie tylko w stronę naszej postaci, ale i pomocnika, co jest pewnym ułatwieniem. Innym novum są gorące źródła. Wykonując specjalne questy możemy je ‘upgrade’ować’, co daje różne (pozytywne rzecz jasna) efekty przy kąpielach.

W grze pojawiają się lokacje znane z Monster Hunter Tri, a także dochodzi do nich zupełnie nowa miejscówka - górski strumień. Część map została poważnie zmodyfikowana ze względu na brak umiejętności pływania. Wraca również większość rodzajów broni, w tym cztery nowe. Mamy tu do dyspozycji między innymi miecze, młoty włócznie, topory i łuki. Każda z tych broni działa inaczej, dlatego posiadamy dużą swobodę doboru oręża najlepiej odpowiadającego naszemu stylowi.

Wersja HD nie jest zupełnie bez zmian. Oprócz nieco schludniejszej oprawy graficznej Capcom dodał też wsparcie 3D, trofea, możliwość importowania save'ów z PSP (i w drugą stronę) oraz grania online bez potrzeby pobierania aplikacji Ad-hoc Party. Niestety, remaster został przyjęty bardzo chłodno przez japońskich graczy. Powodem tego były liczne bugi, w tym znikające zapisy stanu gry.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme