Tales of Hearts R
4230V

Tales of Hearts R

Tales of Hearts R
  • Producent: Bandai Namco
  • Wydawca: Bandai Namco
  • Wersja językowa: Japońska
  • Premiery
  • Świat: 07.03.2013
  • Europa: 14.11.2014
  • Polska: 14.11.2014
  • Gatunek: RPG
  • Liczba graczy: 1

Tales of Hearts R to japońska gra RPG wyprodukowana przez i wydana przez Bandai Namco na PlayStation Vita. Wersja wydana na sprzęt Sony to remake tytułu, który pierwotnie pojawił się na NDS-ie w 2008 roku.

W świecie Tales of Hearts ludzie zmagają się z istotami zwanym Zerom, które terroryzują mieszkańców i pożerają ich dusze. Do walki z nim używa się broni zwanych Soma i w poszukiwaniach takowych bierze udział Richea Spodune oraz jej brat Jadeite Hearts. Podczas podróży oboje zostają zaatakowani przez wroga, Incarossa, ale udaje im się uciec w wyniku czego docierają do wioski Seeble. Tam ma miejsce początek wszystkiego - rodzeństwo poznaje głównego bohatera opowieści, Shinga, a także szczęśliwie natrafia na poszukiwaną Some.

 

Podobnie jak wiele gier jRPG, Tales of Hearts składa się z dwóch integralnych części: eksploracji i walki. Nowością w wersji R jest przeskoczenie w pełny trójwymiar - zbudowane z polygonów jest tu nie tylko otoczenie, ale również postacie. Pola bitwy umożliwiają tym samym teraz swobodne poruszanie.

 

Gra korzysta z dynamicznego systemu Aerial Chase Linear Motion Battle System, który nie tylko czerpie z rozwiązań przedstawionych w poprzednich częściach serii, ale także wprowadza zupełnie nowe elementy. Czymś takim jest na przykład “chase link” - patent pozwalający nam podążać za przeciwnikiem po wybiciu go uderzeniem w powietrze. Dzięki niemu możemy odpalać efektowne i efektywne combosy przydatne zwłaszcza przy starciach z silniejszymi oponentami.

 

Tales of Hearts R oferuje intuicyjny system rozwoju. Nasi podopieczni (w wersji na Vitę doszły dwie nowe grywalne postacie) zdobywają doświadczenie otrzymywane po wygranych starciach oraz punkty Soma, za pomocą których ulepszamy ich parametry według własnego uznania. Po przekroczeniu pewnego progu, postacie zdobywają nowe umiejętności. W R pojawiają się techniki obecne w pierwowzorze z NDS-a oraz zupełnie nowe, w tym Union Artes (techniki odpalane przez dwie postacie jednocześnie).

 

W grze nie brakuje innych patentów, który powinny być znane fanom serii. W remake'u Tales of Hearts powraca system umożliwiający gotowanie (posiłki mają różne pozytywne działanie i działają na podobnej zasadzie co przedmioty) oraz specjalny pierścień, Sorcerer's Ring, który przydaje się do rozwiązywania zagadek w lochach..

Recenzje

Podobne gry