LEGO Racers 2
1987V

LEGO Racers 2

LEGO Racers 2
  • Premiery
  • Świat: 27.09.2001
  • Europa: 19.10.2001
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Wyścigi
  • Liczba graczy: 1-2

Lego Racers 2 to gra wyścigowa wyprodukowana przez studio Attention to Detail i wydana przez Lego Software. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 2 i Game Boy Advance.

Produkcja Attention to Detail to kart-racer powstały na licencji znanej duńskiej firmy. Gra posiada wątek fabularny, który opowiada o galaktycznych mistrzostwach rozgrywanych na planecie Xalax. Nasz podopieczny startuje w tych zawodach, by zdobyć tytuł najlepszego kierowcy w galaktyce.

Jeśli chodzi o gameplay, mamy tu do czynienia ze zręcznościowym modelem jazdy nie silącym się na realizm. Względem poprzedniej części, która ukazała się w 1999 roku, tym razem twórcy dali nam więcej wolności w kwestii poruszania się po trasie. Głównym trybem jest Story Mode, w którym musimy zbierać złote klocki pozwalające odblokowywać kolejne wyzwania. Łącznie przyjdzie nam odwiedzić pięć światów, a każdy z nich oparto na innym motywie. W każdym musimy stanąć do rywalizacji z miejscowym bossem/bossami.

Podczas wyścigów możemy korzystać z różnych dopałek. Tych jestem w sumie osiem rodzajów - mogą one np. podbierać klocki z pojazdów rywali, dawać dostęp do rakiet, uczynić nas niewidzialnymi bądź postawić na pewien czas osłonę chroniącą przed atakami.

Pomiędzy kolejnymi wyścigami możemy zwiedzać odwiedzane światy. W ten sposób możemy np. znaleźć minigry, których zaliczenie nagradzane jest upgrade’ami. Wpływają one na trzy parametry: przyczepność, szybkość i wytrzymałość (od niej zależy, ile ataków przetrwa pojazd).

Lego Racers 2 posiada multiplayer dla dwóch osób.

Podobne gry