SKLEP
Naruto Shippuden Ultimate Ninja Storm 3 (PS3)

Naruto Shippuden Ultimate Ninja Storm 3 (PS3)

Naruto Shippuden Ultimate Ninja Storm 3
 • Producent: CyberConnect2
 • Wydawca: Namco Bandai
 • Polski dystrybutor: Cenega
 • Wersja językowa: Angielska Angielska
 • Premiery
 • Świat: 05.03.2013
 • Europa: 08.03.2013
 • Polska: 08.03.2013
 • Gatunek: Bijatyka
 • Liczba graczy: 1-2
 • od lat 12
 • wulgarny język
 • online
 • przemoc

Ocena społeczności

8.262 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 3 jest bijatyką na licencji anime Naruto, stworzoną przez studio CyberConnect2 i wydaną przez Namco Bandai Games w 2013 roku na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360. Ultimate Ninja Storm 3 jest bezpośrednią kontynuacją dwójki.

Głównym trybem zabawy jest Ultimate Adventure, który swoimi założeniami przypomina to, z czym mieliśmy do czynienia w Ultimate Ninja Storm 2. Wraca swobodne przemieszczanie się po kolejnych lokacjach i elementy znane z gier RPG (w tym dbanie o stosunki z postaciami supportującymi). Dostęp do wszystkich wiosek, terenów i sub-questów dostajemy jednak dopiero po ukończeniu głównego wątku fabularnego, co zajmuje około 12-13 godzin. Warto dodać, że w trzeciej odsłonie Ultimate Ninja Storm powróciły efektowne walki z bossami okraszone sekwencjami QTE, które zostały wycięte w Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Generations.  

Gra kontynuuje historię przedstawioną w Ninja Storm 2 i pokazuje jak potoczyły się losy Naruto i spółki po walce z Painem. Na samym początku cofamy się jednak w przeszłość i biorąc udział w obronie Wioski Ukrytego Liścia przed atakiem Dziewięcioogoniastego Lisa. Deweloper starał się urozmaicić gameplay wprowadzając do trybu fabularnego kilka nowości. Są nimi choćby etapy, w których gra przybiera formę prostego slashera, a gracze zmuszeni są walczyć z kilkoma przeciwnikami naraz. Poza systemem lockowania dodano tu możliwość płynnego przeskakiwania między kolejnymi rywalami, oraz ataki specjalne odpalane za pomocą sekwencji przycisków po naładowaniu stosownego paska. Z kolei system The Ultimate Decision pozwala w wybranych momentach gry skorzystaj z jednej z dwóch dróg do celu - łatwej (Hero Route), lub trudniejszej (Legend Route). W obu przypadkach gracze nagradzani są specjalnymi punktami, dzięki którym wraz z awansem na kolejne poziomy doświadczenia mogą rozbudowywać swój ekwipunek. Oprócz trybu fabularnego można oczywiście wziąć udział w turniejach, potrenować czy w końcu zmierzyć się z graczami z całego świata. Roster pozwala wcielić się w ponad 80 postaci.

W systemie walki próżno szukać rewolucyjnych zmian, bowiem ten wciąż sprowadza się do umiejętnego manipulowania chakrą. Za cios odpowiada jeden przycisk plus kierunki, seria shurikenów skutecznie przerywa ładowanie charky rywala, a zastosowanie w odpowiednim momencie podmiany ciała za pomocą bloku (Substitution Jutsu) pozwala znaleźć się za plecami oponenta. Nie zabrakło też rzutów, skoku czy efektownych technik unikalnych dla każdej z postaci (Ultimate Jutsu). Gracze w dalszym ciągu mogą skorzystać z dwóch postaci wspomagających, jednak tym razem mają one własne paski życia. Gdy ich energia życiowa spadnie do zera nie można już skorzystać z ich pomocy. Jedną z nowości są także Instant Awakening, czyli znane z wcześniejszych odsłon Przebudzenie, które gracze mogą odpalić w dowolnym momencie walki. Konsekwencją jest jednak kurczenie się paska czakry. W tej odsłonie rywala można wyrzucić z ringu, co automatycznie kończy walkę.  Oprócz trybu fabularnego można oczywiście wziąć udział w turniejach, potrenować czy w końcu zmierzyć się z graczami z całego świata. Roster pozwala wcielić się w ponad 80 postaci.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme

Miesięcznik PSX Extreme