SKLEP
Guacamelee! (PC)

Guacamelee! (PC)

Guacamelee!
  • Premiery
  • Świat: 08.08.2013
  • Europa: 08.08.2013
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Platformowa
  • Liczba graczy: 1-2
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

Ocena społeczności

8.16 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Guacamelee! to klasyczna platformówka 2D tworzona przez ekipę deweloperską DrinkBox Studios i charakteryzuje się komiksową stylistyką rodem z Meksyku. Gra wydana została na PC, PS3 i Xboksa 360 w cyfrowej dystrybucji. Nieco później trafiła także na Xboksa One i PS4 pod nazwą Guacamelee! Super Turbo Champion Edition.

Główny bohater gry to Juan – farmer uprawiający na co dzień agawę. Jego sielanka nie trwa jednak zbyt długo, bo zły torreador-szkieletor zabija go już w pierwszych minutach zabawy, a w bonusie uprowadza też córkę El Presidente. Martwy Juan ląduje więc w zaświatach, ale na szczęście znajduje tam legendarną maskę, która zamienia go w zapaśnika rodem z Lucha Libre.

 

Guacamelee! może poszczycić się labiryntową konstrukcję poziomów i rozbudowanym systemem walki wręcz. Juan, jak przystało na wrestlera, oprócz standardowego combosa z piąchy potrafi też złapać wroga i zastosować na nim kilka mocarnych rzutów. Listę ciosów uzupełniają superataki oraz „podbródkowy”, który wybija delikwenta w powietrze i tym samym pozwala generować długaśne serie uderzeń. W miarę dokonywanych postępów Luchador zyskuje dodatkowe umiejętności, które istotnie wpływają na przebieg rozgrywki. Podwójny skok, bieganie po ścianach czy uderzenie z impetem w ziemię, powodujące jej wykruszenie. Juan na żądanie potrafi zamienić się w kurę, aby pokonać wąskie tunele, a także ma dar przełączania się pomiędzy dwoma równoległymi światami. Patent ma na celu pomóc w pokonywaniu napotkanych przeszkód – np. w jednej sferze drogę blokuje ściana, która w alternatywnym wymiarze nie egzystuje. Tym sposobem unikniemy też kolców czy zmienimy strumyk lawy w wodę.

 

Można także  wydłużyć sobie zabawę i pokusić się o wypełnienie wszystkich pobocznych questów i odnalezienie sekretnych skrzynek W grze zabrakło też trybu multiplayer dla dwóch graczy (tylko w wersji na PS3) oraz meksykańskiej muzyki. Guacamelee dostępne jest na PS3 i PS Vita, ale sprzedawane w systemie Cross-Buy, więc kupując jedną z wersji – drugą otrzymujecie gratis. Obie edycje wyposażone są również w funkcję przenoszenia stanu gry między platformami. PS Vita wykorzystuje dodatkowo ekran dotykowy do przemiany bohatera w kurę. Warto także wiedzieć, że dzięki opcji Gry Zdalnej, Vita może być użyta jako dodatkowy pad na PS3 (wówczas ekran konsoli prezentuje mapę terenu).

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme

Miesięcznik PSX Extreme