PlayStation All-Stars Battle Royale (PS3)

PlayStation All-Stars Battle Royale (PS3)

PlayStation All-Stars Battle Royale
 • Premiery
 • Świat: 20.11.2012
 • Europa: 21.11.2012
 • Polska: 21.11.2012
 • Gatunek: Bijatyka, Party games
 • Liczba graczy: 1-4
 • Kontroler ruchu: Nie
 • Tryb 3D: Tak
 • od lat 12
 • online
 • przemoc

Ocena społeczności

6.669 głosów
-

Ocena PPE.pl

8.5 Czytaj recenzję

PlayStation All-Stars Battle Royale jest bijatyką wyprodukowaną przez studio SuperBot Entertainment i wydaną przez Sony w listopadzie 2012 roku na konsole PlayStation 3 oraz PlayStation Vita. Battle Royale jest odpowiedzią japońskiej firmy na gry z serii Super Smash od Nintendo, która umożliwia rywalizację właścicielom PS3 z posiadaczami PS Vita dzięki usłudze cross-play.

W PlayStation All-Stars gracz dostaje do dyspozycji dwudziestu bohaterów kojarzonych z konsolą Sony. Obok Jaka i Daxtera, Ratcheta i Clanka, Kratosa, Nathana Drake’a czy Parappy, możemy wcielić się w Big Daddy’ego z BioShock, główną bohaterkę Heavenly Sword - Nariko, czy Raidena z Metal Gear Rising: Revengeance. Pomysły na areny również zaczerpnięto z gier na platformy Sony. Na poziomie z LittleBigPlanet, podczas gdy maskotki walczą między sobą, ktoś w międzyczasie cały czas buduje swój level - powstają nowe kładki, inne znikają. Mija kilkadziesiąt sekund i platformy uciekają, aby mógł pojawić się Buzz ze sławnej gry imprezowej. Niespodzianek jest tu całe mnóstwo - lochy z God of War połączone z Pataponem, czy w końcu plansza z LocoRoco, która w trakcie zostaje zniszczona przez robota z Metal Gear Solid.

Autorzy zawarli w grze tryb przygodowy dla samotnego gracza, jednak oczywiste jest to, że pojedynki z innymi bohaterami sterowanymi przez konsolę nie niosą ze sobą takich emocji jak zabawa w Multiplayerze, gdzie wygrywając kolejne starcia budujemy swoje doświadczenie, zdobywamy bonusy, co motywuje do tego, aby sprawdzić każdą z postaci. W grze przygotowano nawet swego rodzaju przebieralnię, gdzie możecie wybrać dla swojej postaci strój, gesty czy melodyjkę odgrywaną po wygranej walce. Cały system walki oparto na atakach specjalnych. Gdy atakujemy przeciwników standardowymi ciosami ładuje się pasek widoczny na dole ekranu obok ikony bohatera. Jeśli napełni się poziom pierwszy, można włączyć najprostszy atak specjalny, który najczęściej jest rozbudowaną formą rzutu, ale takiego, który miażdży przeciwnika i zdobywa dla gracza punkt. Pasek można naładować także do poziomu drugiego i trzeciego.

Oprawa graficzna w tego typu grze jest taka, jaka być powinna. Nie powali nikogo na kolana, ale też nie sposób powiedzieć, że PlayStation All-Stars Battle Royale jest brzydkie. Gra została ponadto w pełni zlokalizowana, zarówno w wersji na PlayStation 3, jak i PS Vita.

Podobne gry