Soul Sacrifice (PS Vita)

Soul Sacrifice (PS Vita)

Soul Sacrifice
  • Premiery
  • Świat: 07.03.2013
  • Europa: 01.05.2013
  • Polska: 01.05.2013
  • Gatunek: RPG, Akcja
  • Liczba graczy: 1-4

Ocena społeczności

7.966 głosów
-

Ocena PPE.pl

7.0 Czytaj recenzję

Soul Sacrifice to produkcja wydana na PlayStation Vitę i stworzona w kooperacji pomiędzy Marvelous AQL oraz Japan Studio. Gra swoimi założeniami łapie się w gatunku RPG-ów akcji i zachwyca klimatem dark fantasy.

Fabuła opowiada losy pewnego nieszczęśnika, który ma zostać stracony przez czarnoksiężnika będącego od lat jego opiekunem. Bohatera przed zgonem ratuje jednak organiczna księga, w której zapisane są losy naszego oprawcy. Gracze wnikają w kolejne jej strony uczestnicząc w bitwach, w jakich brał udział wspomniany czarnoksiężnik. To ma im pomóc stawić mu czoła. Soul Sacrifice przypomina nieco Monster Huntera. Odnaleziona księga wrzuca nas w wir potyczek z różnistymi demonami na niezbyt obszernych lokacjach. Nie musimy więc zaprzątać sobie głowy eksploracją, bo od razu lądujemy w sercu wydarzeń. Mechanika zabawy sprowadza się do upolowania określonej poczwary na zamkniętej arenie.

Główny bohater w dość nietypowy sposób egzekwuje ataki, poświęca bowiem w tym celu części swojego ciała. Dla przykładu, aby skorzystać z miecza, ładuje łapę do otworu gębowego i wyrywa z jego poziomu kręgosłup. Ciekawie prezentuje się również atak na dystans, który polega na oddzieleniu kości i nerwów, a następnie posłaniu ich w stronę wroga z opcją lockowania się na celu. Mocy jest sporo, a z każdą pokonaną istotą zgarniamy kolejne. Co ważne, nie tylko ofensywne, ale i też defensywne, w formie barier ochronnych czy leczenia ran. Jednocześnie możemy dzierżyć nawet 6 zdolności, ale pomiędzy kolejnymi bitwami jest opcja wymiany asortymentu. Stąd możemy dostosować wyposażenie względem taktycznej potrzeby, a także uzupełnić zasoby i je udoskonalać (moce są wyczerpywalne i co jakiś czas trzeba je ładować).

Do rozwoju postaci służą tutaj dusze denatów, które niczym Raziel z Soul Reavera mamy możliwość absorbować i jednocześnie decydować, czy mają one zasilić konto mrocznej czy jasnej strony mocy. Tym samym zyskujemy dostęp do odmiennych wspomagaczy i dopałek ułatwiających batalie. Do walki możemy też zwerbować dodatkowych członków drużyny, którzy wspomogą nas zarówno ofensywą, ale i też przywrócą do żywych, gdy pasek energii spadnie do zera. Jest też ostatnia deska ratunku w postaci spektakularnego ataku, która podobnie jak w serii Final Fantasy zadaje potężne obrażenia bestii, z którą toczymy bój. W grze pojawi się także tryb rozgrywki wieloosobowej dla maksymalnie czterech osób (zarówno lokalnie, jak i przez Sieć). Kooperacja ma stanowić o sile tej produkcji i wywoływać największe emocje.

Podobne gry